Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meyve ağaçlarıyla şifa buluyorlar

Giriş Tarihi: 12.8.2015
Meyve ağaçlarıyla şifa buluyorlar
Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde yatan hastalar, hastanenin bahçesinde meyve ve sebze üretimiyle uğraşarak, hemşire ve sağlık personeli desteğiyle şifa buluyor. Hastanede görevli psikiyatristler, psikiyatrik hastalıkların doğası gereği uzun süreli tedavi gerektiğini, iş ve uğraşlara katılmalarının tedaviye olumlu katkı sağladığını söyledi.

KENDİLERİ TÜKETİYOR

Hastane bünyesinde, Adana İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin katkısıyla oluşturulan peyzaj ve bahçe düzenlemesiyle uğraşan hastalar bu arada meyve ve sebze üretimiyle ilgili bilgi ediniyorlar. Hemşireler ve sağlık personeli de hastalara eşlik ediyor. Hastalar yetiştirdikleri ürünleri kendileri günlük aktiviteleri sırasında personeller ile beraber toplayıp tüketiyor.

DIŞ DÜNYAYLA BAĞLaNTI

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Temel amacımız, bu insanların rehabilitasyonunu ve dış dünya ile bağlantı kurmalarını sağlayarak toplumsal bilinç oluşturmaktır. Bu kişiler akıl hastası olmaları nedeni ile toplumdan dışlanıyorlar. Bu amaçla yapılan etkinlikler ile hastalara özgüven kazandırmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meyve ağaçlarıyla şifa buluyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN