Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç okul birden kaçak kampusta

Paralel Yapı'ya yakın eğitim kurumlarından Özel Burç Üçgül Lisesi binasının inşaat ruhsatının olmadığı ortaya çıktı. Kaçak binanın durumu Adana Valiliği'ne bildirildi

Giriş Tarihi: 12.8.2015
Üç okul birden kaçak kampusta
Adana Valiliği, yeni eğitim döneminin başlamasına kısa bir süre kala kentteki tüm eğitim kurumlarını mercek altına aldı. Kentteki okullar ve dershaneler, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde aralarında emniyet, belediye, SGK, maliye, itfaiye yetkililerinin de bulunduğu 9 ayrı kurum tarafından denetlendi. İlk denetimler, Paralel'in kontrolündeki okul ve dershanelerde yapıldı. Yapılan incelemelerde Özel Burç Üçgül Lisesi'nin faaliyet gösterdiği binanın kaçak olduğu anlaşıldı. Özel Burç Üçgül Anadolu Lisesi, Özel Burç Üçgül Fen Lisesi ile Özel Burç Üçgül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin eğitim verdiği Süleyman Demirel Bulvarı üzerindeki kampusunda tüm kayıtlar tek tek incelendiğinde ilginç bir gerçek ortay açıktı. 10 yılı aşkındır süredir faaliyet gösteren binaya ait bir inşaat ruhsatına rastlanılmadı. Okul yönetimi de, görevlilerin kendilerinden istediği inşaat ruhsatı veya binanın projesini gösteremedi.

SORUMLULAR BULUNACAK
Kaçak olduğu anlaşılan bin 112 metrekarelik 5904 ada 2 parsel üzerine kurulan yaklaşık 4 bin metrekarelik kapalı alanın bulunduğu eğitim kurumuna iskan verilmediği de iddia edildi. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk döneminde gerçekleşen inşaatın, belediye tarafından neden denetlenmediği, eksik belgelere rağmen bakanlık tarafından kurum açma ile işyeri açma ve çalışma ruhsatının nasıl verildiği yapılacak soruşturmanın ardından belli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç okul birden kaçak kampusta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN