Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ'de ek yerleştirme şansı

Giriş Tarihi: 15.8.2015
HKÜ'de ek yerleştirme şansı
Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçları (LYS) ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Yüz binlerce üniversite adayı bir lisans veya ön lisans programına yerleşirken, herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar için ise ikinci bir şans olarak "Ek Yerleştirme" fırsatı başlıyor. Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) kayıt günlerini geride bırakırken, bazı bölümlerinde kalan kontenjanları için açıklamada bulunarak ek yerleştirme ile ilgili çalışmalarına başladı.

84 BOŞ KONTENJAN
Hukuk Fakültesi'nde (HF) tüm kontenjanların dolduğu HKÜ'de, Eğitim Fakültesi'nde (EF) 5, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi'nde (GSMF) 17, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde (İİSBF) 13, Mühendislik Fakültesi'nde (MF) 8, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu'nda (SBYO) 17, Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) ise 24 kişilik boş kontenjanın olduğu belirtildi.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

HKÜ'de kayıt yaptıramayanlar için ikinci bir şans olan ek yerleştirmeden faydalanarak kayıt yapılabileceği vurgulandı, tercih günlerinin 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arası gerçekleştirileceği kaydedildi. Ek yerleştirme sonucu bir lisans veya ön lisans programına yerleşmeye hak kazanan adayların kayıt tarihlerinin ise 31 Ağustos - 4 Eylül 2015'te gerçekleşeceği açıklandı. Gençlerin, HKÜ kampusuna gelerek uzman rehber öğretmenlerden ve HKÜ akademisyenlerinden detaylı bilgi edinebileceği, ayrıca 0342 211 80 80 numaralı HKÜ Çağrı Merkezi'ni arayarak her türlü bilgiye ulaşılabileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'de ek yerleştirme şansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN