Mutlu evliliğin sırrı bu okulda

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen evlilik okulu projesi ile aile kurumunun sağlıklı bir yapıda olması amaçlanıyor

Giriş Tarihi: 16.8.2015
Mutlu evliliğin sırrı bu okulda
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un talimatıyla toplumun çekirdeğini oluşturan aile kurumunun sağlıklı bir yapıda oluşmasına ve güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla 'Evlilik Okulu Projesi' hayata geçiriliyor. Başkan Erkoç, boşanma oranlarının her geçen gün daha da arttığı bir dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kadın Aile Şube Müdürlüğü'ne 'Evlilik Okulu' projesinin hayata geçirilmesi talimatı verdi.

6'ŞAR SAATLİK EĞİTİM

Necip Fazıl Kültür Merkezi salonunda açılacak okula, evlilik hazırlığında olan gençler, yeni evliler ve evliliğinde huzur bulmak isteyenler katılacak. Toplam 6 saat olarak planlanan eğitimde uzmanlar tarafından kursiyerlere sağlıklı bir evliliğin nasıl olabileceği anlatılacak. Kursiyerler, uzmanlardan aile içi iletişimden akraba evliliğine, aile içi şiddetten evlilik çatışmasına sebep olan faktör ve çözüm yollarına kadar farklı konularda ders alacak.
Toplumun çekirdeğini ailenin oluşturduğu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Çekirdek sağlam olmazsa toplum da sağlam olmaz. Nesli yetiştiren, yetiştirdiği çocuklarla, topluma şekil veren ailedir. Aile değerlerimizi korumamız gerekiyor. Onun için Aile Okulu Projemizi başlatıyoruz. Bu projeyle ailelerin daha sağlıklı iletişim kurmalarını ve sorunlarla baş etme yetisi kazanmalarını hedefliyoruz" dedi.

HER ŞEY ANLATILACAK

Kursiyerlere okul boyunca aile içi etkili iletişim, evlilik çatışmasına sebep olan faktörler ve çözüm yolları, aile içi şiddet, kadın, erkek ve cinsellik, hısım akraba evliliği ve evlilikte duygusal zevk ve dini sorumluluklar gibi konularda eğitimler verilecek. Evlilik Okulu Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Şube Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile toplantıda bir araya gelerek projenin detaylarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu evliliğin sırrı bu okulda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN