Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey'de 8 bin kişi Kuran öğrendi

Şahinbey Belediyesi'nin kurslarına katılan 8 bin 802 kişi Kuran-ı Kerim'i okumayı öğrendi. Kurslarda 30 ayrı branşta eğitim veriliyor

Giriş Tarihi: 17.8.2015
Şahinbey'de 8 bin kişi Kuran öğrendi
Şahinbey Belediyesi'nin 48 sosyal tesiste açtığı kurslara katılan 8 bin 802 kişi Kuran-ı Kerim okumayı öğrendi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kursiyerlere Kuran hediye etti. Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Kurslardaki amacımız Milli Eğitime destek olmak. Özellikle lise ve üniversiteye hazırlık kursları, meslek edindirme kursları, yabancı dil ve müzik kursları başta olmak üzere 30 ayrı branşta eğitim veriyoruz" dedi.

9 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ
Bu yıl yaz Kuran kurslarına katılan 8 bin 802 öğrenci bulunduğunu söyleyen Tahmazoğlu, "Kuran-ı Kerim dinimizin temelidir. Kuran-ı Kerim, öğrenmek, bilmek ve yaşamak çok önemli. Sadece Kuran-ı Kerim değil ilmihal dersleri, siyer dersleri yaz kurslarımız bünyesinde öğrencilere verildi. Şimdiye kadar 60 binin üzerinde vatandaşımız Kuran-ı Kerim kursumuzdan faydalanmış durumda. Son 3 yıldır da Kuran-ı Kerim dağıtıyoruz ve şu ana kadar 26 binin üzerinde Kuran-ı Kerim dağıttık" dedi.

HAYATLARINA REHBER OLSUN
Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ise mezun olan kursiyerlerin yanında olduklarını belirterek, "Şahinbey Belediyemizin sosyal tesislerinden mezun olmaya hak kazanan sevgili öğrencilerimizle birlikte olmak için buradayız. İnşallah bu tür etkinliklerde hep birlikte olacağız. İnşallah kursiyerler buradan aldıkları Kuran-ı Kerimleri hayatlarında bir rehber olarak kullanır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'de 8 bin kişi Kuran öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN