Yollar ilaçla temizleniyor

Giriş Tarihi: 17.8.2015
Yollar ilaçla temizleniyor
Adana'da başkan Soner Çetin'in talimatı üzerine harekete geçen Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, ilçe genelindeki tüm mahalleleri ilaçlı suyla temizlemeye başladı. İlk uygulama 100. Yıl Mahallesi'nde gerçekleştirilirken ekipler Toros Mahallesi'ndeki sokakları da temizlemeye başladı. Ekipler önce yol ve parklarda biriken çöpleri kaldırarak kaba temizlik yapıyor, ardından yol ve parklar ilaçlı suyla ikinci kez temizleniyor.

TAMİR YAPILIYOR
Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgen ile Temizlik İşleri Müdürü Saniye Arslantaş'ın eşlik ettiği temizlik ekipleri, bir arazöz yardımıyla gerçekleştirdikleri uygulama sırasında çöp konteynerlerini de özel olarak yıkıyor, gerekiyorsa tamirini gerçekleştiriyor. Suyun içerisine karıştırılan özel dezenfektan ilaçlar sayesinde her türlü mikrop yok ediliyor, oluşumu da engellenmiş oluyor. Toros Mahallesi Muhtarı Kemal Çelebi, ekiplere teşekkür etti.

EN DOĞRU ÇÖZÜM
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aşırı sıcak nedeniyle çöplerin mikrop üreten potansiyel yuvalar olarak çok daha sık alınması gerektiğini vurguladı. Ekiplerin sabahın çok erken saatlerinde başlattığı yeni uygulamanın aşırı sıcaklarda en doğru ve en pratik çözüm olduğunu belirten Çetin, "Özellikle konteynerlerin temizliğine özel önem veriyoruz. Sade su ile yıkamak yetmiyor, ilaç da gerekiyordu, biz de gereğini yaptık, yapmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yollar ilaçla temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN