Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ın yaşadıkları 'Kusursuz Fırtına' gibi

Giriş Tarihi: 19.8.2015
Erdoğan'ın yaşadıkları 'Kusursuz Fırtına' gibi

ABD'nin Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Eric T. Atkins, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "İnanılmaz biri. 'Kusursuz Fırtına' filmindeki gibi inanılmaz problemlerle savaşıyor" dedi

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşeliği görevine 2 hafta önce atanan Eric T. Atkins, Sabah Gazetesi Güney Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret etti. Daha önce de Madagaskar ve Ürdün'de görev yapan Atkins, Ramoğlu'yla Ortadoğu ve Türkiye'deki gelişmeleri değerlendirdi. Atkins, hakkındaki gözlemlerini aktardığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşadıklarını, George Clooney'in 'Kusursuz Fırtına' filmine benzetti. Atkins, "İnanılmaz biri. 'Kusursuz Fırtına' filmindeki gibi inanılmaz problemlerle savaşıyor" dedi.

TÜRKİYE REFORM SÜRECİNDE

Filmde bütün problemlerin bir araya geldiğini ve karakterlerin bunlarla mücadele ettiğini belirten Eric T. Atkins, "Türkiye'nin şartları da bütün problemlerin bir araya geldiği bir dönemden oluşuyor. İleride tarihin, Türkiye için bu günleri nasıl yazdığını görmek çok ilginç olacak" dedi. Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Eric T. Atkins, uluslararası basından edindiği izlenimlere göre, Türkiye'nin bir büyüme ve reform sürecinden geçtiğini gördüğünü de vurguladı.

TERÖRÜN KAYNAĞI BATI

Ersin Ramoğlu ise Eric T. Atkins'e Türkiye'de son dönemde yaşanan gelişmeleri özetleyip görüşlerini paylaştı. Türkiye'nin genel seçimlerden sonra terör olaylarıyla boğuştuğunu belirten Ramoğlu, bunun da kaynağının batı ülkeleri olduğunu, teröristlerin kullandığı silahların önemli bölümünün batı ülkelerinden geldiğinin bilindiğini kaydetti. Ramoğlu öte yandan basın özgürlüğüyle ilgili olarak, Türkiye'de her gün çok sayıda günlük gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet ve iktidar partisi aleyhine, hakaret ve iftiralara varan olumsuz haberler yapabildiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın yaşadıkları 'Kusursuz Fırtına' gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN