Kızılay'a ilk kurban bağışı Vali Büyük'ten

Giriş Tarihi: 24.8.2015
Kızılay'a ilk kurban bağışı Vali Büyük'ten
Türk Kızılayı'nın 2007 yılından bu yana geleneksel olarak sürdürdüğü "Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası" çalışmaları Adana Şube Başkanlığı'nca da başlatıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük, ilk kurban bağışını yaparak Kızılay'ın kampanyasına öncülük etti. Büyük, "Kızılay insanlığa hizmette bu topraklar için çok önemli bir sivil toplum kuruluşu. Bu kampanyayı destekliyorum ve bu yıl da kurban ibadetimi Türk Kızılayı ile gerçekleştireceğim" dedi.

GÜVENİLİR KURUM

Adana Valisi Mustafa Büyük, "Türk Kızılayı çalışma yaptığı her alanda, her dönemde yükselişte. Bu topraklar için çok önemli bir sivil toplum kuruluşu. İnsanımızın bağış yapabileceği güvenilir bir kurum. Bu noktada Kızılay'ın kampanyasını destekliyorum" diye konuştu. Vali Mustafa Büyük, daha sonra kurban vekaleti bedelini Ramazan Saygılı'ya vererek kampanyaya ilk bağışı yapmış oldu.

"MORAL DESTEĞİ ALDIK"
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygıl, "İlk bağışın Valimiz tarafından gerçekleştirilmiş olması bize kampanyamızın başında büyük moral desteği oldu. Sayın Valimize verdiği bu destekten ötürü teşekkür ediyor, kurbanının hayırlı olmasını diliyoruz. Kesimlerin yapıldığı yere göre bağış tutarı yurt içi 690 TL, yurt içi 435 TL. Bağış yapmak isteyenler şubemizle iletişime geçebilir" dedi.

BAĞIŞ NEREYE YAPILACAK?

Saygılı açıklamasında, kurban bağışının Türk Kızılayı Adana Şubesi'nin Ziraat Bankası Belediye Şubesi'ndeki 1783 Şube kodlu 1868-6039 Hesap Numarasına TR 17 0001 0017 8300 0018 6860 39 IBAN kodu ile yapılabileceğini, dileyenlerin ise (0 322) 45719 23 veya (0 322) 454 72 99 numaralı telefonlara başvurabileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'a ilk kurban bağışı Vali Büyük'ten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN