Kaçak işadamı Batum'da çıktı

Hakkında tutuklama kararı bulunan ve 155 gündür kayıp olan iş adamı Erol Avgören'in avukatına Batum'dan vekaletname gönderdiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 26.8.2015
Kaçak işadamı Batum'da çıktı
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde 2011-2014 yılları arasında yapılan yolsuzluk olayları nedeniyle düzenlenen operasyonda bilinen adresinde bulunamayan ve hakkında suç örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklama kararı bulunan iş adamı Erol Avgören'in izi, avukatına gönderdiği vekaletnamede ortaya çıktı. Gürcistan'ın Batum kentinden avukatına vekaletname gönderen iş adamını polis her yerde arıyor. Bu arada Avgören'in de aralarında bulunduğu 205 sayfalık 49 sanıklı ihale yolsuzluğu davasının iddianamesi hazırlandı ve mahkeme tarafından kabul edildi.

ADRESTE BULUNAMADI

Büyükşehir Belediyesi'nde CHP'li Macit Özcan'ın başkanlık yaptığı 2011- 2014 yılları arasında yapılan ihale yolsuzluğu soruşturmasında, rüşvet alıp vermek, edimin ifasına fesat karıştırmak, kamu kurum ve kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlarından 24 Mart sabahında Mersin polisince bir operasyon düzenlenmiş ve 40 kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında iş adamı Erol Avgören'in de bulunduğu 4 kişi, bilinen adreslerinde bulunamamış, soruşturmanın devamında haklarında tutuklama kararı çıkartılmıştı.

BU GÜNE KADAR KAYIP

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 2011/22146 soruşturma, 2015/8974 esas ve 2015/939 nolu iddianamede sanık olarak görünen iş adamı Erol Avgören operasyon tarihinden bu yana CHP'li Başkan Macit Özcan, iş adamı Cengiz Akray ve Büyükşehir Belediyesi eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir ile birlikte tutuklama kararı ile aranıyor. Bugüne kadar yakalanamayan Erol Avgören'in avukat için vekaletnamesini Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acarca'nın başkenti Batum'dan gönderdiği ortaya çıktı. Vekaletname, 6 Nisan 2015 günü 74 belge numarasıyla, 2/II/36 tarifeyle ve 17965535 makbuz numarasıyla düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak işadamı Batum'da çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN