Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halıcılara destek

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Halıcılara destek
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri (GAHİB) tarafından hazırlanan yaklaşık 40 firmanın yer aldığı Makine Halısında Sürdürülebilir Liderlik Projesi Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylandı. Projenin sektörde önemli bir sinerji oluşturacağını belirten GAHİB Başkanı Selahattin Kaplan bu süreçte markalaşmanın da hız kazanacağını belirtti.

ÖNCE ANALİZ YAPILCAK
Projenin halı üreticileri kadar ihracatçılar içinde büyük önem taşıdığının altını çizen Kaplan, "Halı sektöründeki mevcut pazar payımızı ve ihracat hacmimizi arttırarak dünya dokuma makine halıcılığı sektöründeki liderliğimizin korunmasının amaçlandığı bu projemizle sektörümüzde yeni bir sinerji oluşacaktır. Projede öncelikle sektörün ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla analiz yapılacak" dedi

HEDEF YÜZDE 20 ARTIŞ

Gaziantep'te yıllık makine halısı üretiminin 481 milyon 234 bin 680 metrekare olduğunu ifade eden Kaplan, "Projeye katılan şirketlerin ihracatta pazar çeşitliliğini sağlamaları yanında projenin bitimini takiben 1 yıl içerisinde projeye katılan her şirketin mevcut ihracat pazarlarına en az 5 yeni pazar daha katmış olmasını sağlamak ve en önemlisi mevcut pazarların korunmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halıcılara destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN