Kedileri seviyor diye dayak yedi

Evinde beslediği kediler yüzünden sokak ortasında dayak yediğini söyleyen 75 yaşındaki Esma Alican, yetkililerden evinde beslediği kediler için yardım istedi

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Kedileri seviyor diye dayak yedi
Adana'da sokak hayvanlarına karşı aşırı ilgisi olan ve onların sevgisi ile hayata tutunan 75 yaşındaki Esma Alican, evinde beslediği kediler yüzünden oturduğu mahalledeki tanımadığı kişilerin saldırısına uğradığını öne sürdü. Hiç kimseye zarar vermeyen kedilerden rahatsız olan kişilerin, "Git bu mahalleden. Senden de, kedilerinden de bıktık" diye saldırdığını söyleyen Esma nine, "Öleceğimi sandım. Çok şükür yaşıyorum. Kedilerime bir şey olacak diye çok korktum" dedi.

HEPSİNİN AŞISINI YAPTIRDI

Saldırganların darbeleriyle kalçasında ve belinde incinmeler olduğunu, ağrıları yüzünden geceleri uyuyamadığını söyleyen Esma nine, "Ben Mestanzade Mahallesi 21038 Sokak No 8'da oturuyorum. Tek başına yaşıyorum. Komşularımın yaptığı yardımlarla geçinmeye çalışıyorum. Sokakta bulduğum yaralı ve yeni doğmuş kedi yavrularını alıp evime getiriyorum. Hem onları sokaktan kurtarıyor, hem de sağlıklı yaşamalarını sağlıyorum. Kedilerimin hepsinin aşılarını yaptırıyorum" diye konuştu.

DERNEK ÜYESİ OLDU

Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği üyesi olan ve Yerel Hayvan Koruma görevli kartı bulunan Esma Alican, "Kedilerimin kimseye bir zararı yok ama yine de bazı kendini bilmezlerin saldırısına uğradım. Kafamı duvara çarptılar, tekme tokat saldırdılar. Olay sonrasında Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldım. Polis ifademi aldı. Kimseden şikayetçi olmadım. Tek arzum kedilerimle mutlu mesut yaşamak. Benim kimseye bir zararım yok" şeklinde konuştu.

EVLATLARI TERK ETTİ

Eşini 12 yıl önce kaybettiğini, 2 oğlunun ise kendine bakmadığını iddia eden Esma nine, kendisini ziyarete gelen Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Metin Yıldırım, Başkan Yardımcısı Bülent Yürk ve Mahalle Sorumlusu Pınar Tuncel'e teşekkür etti. Dernek Başkanı Metin Yıldırım ise Esma nineye yapılan saldırıyı kınayarak, "Yaşlı bir insana sokak hayvanlarını seviyor, onları koruyor, bakıyor diye saldırmak insanlık dışı bir şey. Bu konuda yasal yolları kullanacağız. Dernek olarak Esna nineye sahip çıkacak, hayvanların en iyi şekilde bakımını sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kedileri seviyor diye dayak yedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN