Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletvekili Erdinç MHP'ye gönderme yaptı

Partisinin düzenlediği Danışma Meclisi'nde konuşan AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, "MHP, anayasal vazifesinden kaçıyor" dedi

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Milletvekili Erdinç MHP'ye gönderme yaptı
AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, MHP'nin seçim hükümetine sırt çevirerek anayasal vazifesinden kaçtığını söyledi. Partisinin Ceyhan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti olarak hükümet kurmak için bütün alternatiflerini değerlendirdiklerini ancak mümkün olmayınca yeniden seçime gitmek dışında bir alternatif kalmadığını söyledi.

DESTEĞE YANAŞMADI

AK Parti'nin bütün iyi niyet ve gayretlerine rağmen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin haksız saldırısına maruz kaldığını belirten Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, "Başbakanımızın bunca gayretine karşılık MHP'nin koalisyon kurulamamasının sorumlusu olarak AK Parti'yi işaret etmesi, MHP'nin başkaca bir arzu içerisinde olduğunu göstermektedir. Devlet Bahçeli'nin henüz seçim akşamı partisi dışındaki tüm koalisyon hükümeti alternatiflerini sıraladıktan sonra ana muhalefet görevini kendi kendine tebliğ ettiğini memlekette bilmeyen kalmadı. Süreç içerisinde tüm alternatifleri sırasıyla tek tek tüketen Devlet Bahçeli söylemleriyle, AK Parti-MHP koalisyonuna reddi çekmiştir. AK Parti azınlık hükümetine de desteğe yanaşmamıştır" dedi.

TÜRKEŞ OYUNU BOZDU

Tuğrul Türkeş'in devlet adamlığı ve sorumluluğu ile büyük oyunu bozduğunu ifade eden Erdinç, "Devlet Bahçeli, 'AK Parti ve CHP demokratik sorumluluktan kaçmamalıdırlar. Ve mutlaka hükümeti kurmalıdırlar' sözüyle başladı niyetini belli etmeye. Siyasetin aktörü değil sanki danışmanı, hocası, abisi rolü oynadı. Meclis çatısı altında giydiği üstat gömleği ile partilere fikir telakkisinde ve hatta talimatlarda bulunurken görev üstlenme sırası kendilerine geldiğinde Ana muhalefet kaftanını sırtından katiyen çıkarmadı. MHP bugün de vatandaşın gözünün içine baka baka dünü inkar ediyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekili Erdinç MHP'ye gönderme yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN