Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin Üniversitesi'nde iki fakülte daha açılacak

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Havacılık ve Uzay Bilimleri ile Diş Hekimliği Fakültesi'nin kurulması için onay çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 31.8.2015
Mersin Üniversitesi'nde iki fakülte daha açılacak
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, öğrencilere ve kentte yaşayanlara müjdeli haberler verdi. Havacılık ve Uzay Bilimleri ile Diş Hekimliği Fakültesi için onay verildiğini belirten Prof. Dr. Çamsarı, "Bu iki fakültemiz en kısa sürede hizmete girecek. Eylül ayı sonunda açılışını yapacağımız tüp bebek merkezimizle de bölgede resmi anlamda tüp bebek hizmeti veren ilk kurum olacağız" dedi.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MEÜ Çiftlikköy Kampusu içerisindeki bir kafede düzenlediği basın toplantısında, "Havacılık okulu, Türkiye'de çok az ilimizde mevcut. Bölgemizde inşa edilen Çukurova Havalimanı'nın altyapısını ve ihtiyaçlarını kendi bölgemizden karşılamak istediğimiz için bu okulu önemsiyoruz" ifadesini kullandı. Türkiye'nin havacı ihtiyacının bir bölümünün, yabancı ülkelerden getirilen personelle giderildiğini belirten Prof. Dr. Çamsarı, "Bu ciddi bir milli kayıptır. Bunu engellemek ve Çukurova Havalimanı altyapısına katkı sağlamak için bu okulun açılmasını istedik. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ile görüştükten sonra bu okulumuza geçici dekan atayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Üniversitesi'nde iki fakülte daha açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN