Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adalete güven dolu bir yıl olsun isteriz

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, "Yeni adli yılın yargının mevcut sorunlarının çözüme kavuştuğu ve adalete olan güvenin güçlendiği bir yıl olmasını diliyorum" dedi

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Adalete güven dolu bir yıl olsun isteriz
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 2015- 2016 adli yılının, her türlü şiddetin son bulduğu, hak ve özgürlüklerin hayata geçirildiği, barış içinde hukukun vuku bulduğu bir yıl olması temennisinde bulundu. Başsavcı Yaldan "Yeni adli yılın yargının mevcut sorunlarının çözüldüğü, kararların toplumun her kesiminin vicdanında karşılık bulduğu, adalete olan güvenin güçlendiği bir yıl olmasını diliyorum" dedi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Yeni adli yıl açılışı nedeniyle Atatürk Parkı'nda düzenlenen törene Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Bölge İdari Mahkemesi Başkanı Mustafa Arslan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Başsavcı vekilleri, hakim ve savcı ve adliye personeli katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulmasından sonra İstiklal Marşı okundu. Hakimler, savcılar ve personel daha sonra Adana Adliyesi'nde bir araya geldi.

"ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKIN"
Başsavcı Yeldan açılış mesajında son günlerdeki terör saldırılarının ülkenin milli birlik ve beraberliğini bozamayacağına dikkat çekti. Yeldan, "Terör örgütlerinin çocukları ön plana sürdüğü gözlenmektedir. Bu bağlamda, terör olaylarıyla ilgili ilimizde, bölücü ve radikal dinci terör örgütleriyle bağlantılı eylemlere katılan 172 şüpheli yakalanmış, 42'si tutuklanmış, 80 kişi ise adli kontrol altına alınmıştır. Anne ve babalar çocuklarına sahip çıkmalıdır" diye konuştu.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

Başsavcı Yeldan, yeni adli yılda da son dönemde hızla artan ve toplumun kanayan yarası haline gelen uyuşturucu konusuna yoğunlaşacaklarını vurguladı. Yeni Adana Adalet Sarayı inşaatının da devam ettiğini kaydeden Yeldan, Bölge Adliye Mahkemesi binası inşaatında da sona yaklaşıldığını söyledi. Adana Adliyesi olarak vatandaşlara 4 ayrı binada hizmet verdiklerini, 81 Cumhuriyet savcısı ile 133 hakim ve bin 128 personelin görev yaptığını belirten Yeldan, Ön Büro ve Danışma Masası ile vatandaşların tek birimden hızlı bir şekilde işlemlerini yapmalarını sağladıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalete güven dolu bir yıl olsun isteriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN