Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkenin istikrara acilen ihtiyacı var

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Ülkenin istikrara acilen ihtiyacı var

Mersin'in tanınmış işadamlarından Abdi Öztürk, ülkede ekonomik istikrarın sağlanması gerektiğini belirterek, "Halkımız 1 Kasım seçiminde buna çok dikkat etmeli" dedi

ASKON Mersin Şubesi yöneticilerinden Abdi Öztürk, 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede hortlayan terör olayları ve ekonomik istikrarsızlıktan özellikle iş dünyasının çok olumsuz etkilendiğine dikkat çekerek, "İhracat durma noktasına geldi. 7 Haziran seçimleri öncesinde ülkemizin güneyindeki sınır komşularımıza olan ilişkilerimiz bıçak gibi kesildi. İhracat durma noktasına geldi. Ekonomik anlamda sıkıntılar başladı. Ülkemizin acilen istikrara ihtiyacı var" dedi.

KAPILARA KİLİT VURULUYOR

Mersin başta olmak üzere Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye gibi civar illerde de benzer sıkıntıların yaşandığını söyleyen ASKON Mersin Şubesi yöneticilerinden Abdi Öztürk, "Dolar ve eurodaki hızlı yükseliş, bu iki dövizle borçlanma yapan işadamalarını ciddi sorunlarla karşı karşıya getirdi. Kahramanmaraş'ta tekstil sektörü kara kara düşünüyor. Çoğu fabrikaların haftanın belirli günlerinde kapılarına kilit vurduğu haberleri geliyor" diye konuştu.

TERÖR KENDİLİĞİNDEN BİTER

Terörle mücadele eden Türkiye'nin ekonomik yönden gücünü kaybetmemesi için ekonomik istikrarın gerektiğine dikkat çeken Abdi Öztürk şöyle konuştu: "Bu yüzden 1 Kasım genel seçimlerinde halkımızın istikrara oy vermesi gerek. Çünkü yaşanan gelişmelerden en çok bizler etkileniyoruz. Eğer ülkemize ekonomik istikrar gelirse iş kapıları açılır, üretim artar, istihdama ihtiyaç duyulur. Evine ekmek götürenlerin sayısı artarsa her türlü terör kendiliğinden biter."

2023 TÜRKİYESİ HEDEFLERİ
Başta Kuzey Irak olmak üzere ülkemizin güneyinde sınırı olan ülkelere nakliye yaptığını ancak artan terör olayları ve komşu ülkelerde yaşanan karışıklıktan dolayı tüm işlerin bıçak gibi kesildiğini ifade eden Abdi Öztürk, "Günde 50 kamyon mal yüklerken şimdi tek bir araç dahi gönderemez olduk. Sanayicisi, işçisi, lokantacısı özetle birçok birim işlerin kesilmesinden olumsuz etkileniyor. Tek arzumuz 2023 Türkiye'si hedeflerine ulaşmak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkenin istikrara acilen ihtiyacı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN