2 yaşındaki Ecrin'e laparoskopik ameliyat

Giriş Tarihi: 5.9.2015
2 yaşındaki Ecrin'e laparoskopik ameliyat

Safra kesesindeki taş nedeniyle sürekli kusan ve kabız olan 2 yaşındaki Ecrin Su Çeltik, özel bir hastanede yapılan laparoskopik (kapalı) ameliyatla iyileşti

Tarsus'ta anne ve babasının 4 çocuğundan biri olan Ecrin Su Çeltik (2), doğduğundan bu yana kusmasına ve kabız olmasına yol açan safra kesesi taşından, laparoskopik (kapalı) ameliyatla kurtuldu. Bir tatlıcıda işçi olarak çalışan Lütfi Çeltik (42) ile ev hanımı İslim Çeltik'in (35) kızları Ecrin Su Çeltik, dünyaya geldikten sonra sürekli kusma ve kabızlık sorunu yaşadı. Birçok sağlık kuruluşuna başvuran anne ve babaya, Ecrin Su 1 yaşına gelene kadar net bir bilgi verilemedi. Sonunda ultrasonla minik bebeğin safra kesesinde taş olduğu anlaşılınca bölgedeki bir üniversite hastanesine sevk edildi. Üniversite hastanesinde önce taşı eritmek için ilaç tedavisine başlandı.

ÇOCUKLARDA ENDER GÖRÜLÜYOR
Yaklaşık 1 yıllık ilaç kullanımına rağmen taşın erimediği aksine büyüdüğünün görülmesi üzerine ameliyat kararı verildi. 2 aydır bu ameliyatı yaptıracakları bir yer arayan Lütfi-İslim Çeltik çifti, tavsiye üzerine Medical Park Tarsus Hastanesi'ne geldi. Burada Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cemal Parlakgümüş, yaptığı muayene ve tetkiklerin ardından ameliyat gerektiğini söyledi. Op. Dr. Parlakgümüş ve ekibi tarafından laparoskopik (kapalı) ameliyat ile küçük kızın safra kesesi alındı. Vücudunda daha az yara izi olan ve konforlu bir operasyon geçiren Ecrin Su sağlığına kavuşurken Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cemal Parlakgümüş safra kesesi taşlarının erişkinlerde sık görülmesine rağmen çocuklarda nadir rastlandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 yaşındaki Ecrin'e laparoskopik ameliyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN