Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bebeklerimiz bizim hayat kaynağımız

Yüreğir Belediyesi'nin "Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek" kampanyasında 13 bin bebek ve ailesine ulaşıldı. Başkan Mahmut Çelikcan, "Bebeklerimiz hayat kaynağımız. Onlarla ilgili sağlıklı projelerimiz var" dedi

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Bebeklerimiz bizim hayat kaynağımız
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın 2011 yılında başlattığı "Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek" kampanyası sürüyor. Başkan Çelikcan 2011 yılından bu yana yaklaşık 13 bin bebeğin ailesinin ziyaret edildiğini ve çeşitli hediyeler verildiğini belirtti. Çocukları hayata hazırlamak ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için mücadele ettiklerini belirten Başkan Çelikcan "Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımız hepimiz için yeni bir umut, hayat kaynaklarımızdır. Onların sağlıklı bir şekilde yetişmesi için çalışıyoruz" dedi.

AİLELERİ BİLGİLENDİRİYORUZ

Yüreğir'i sosyal belediyecilik ile tanıştırdığını belirten Başkan Çelikcan "Belediyecilik hizmetleri doğumdan ölüme, tüm hayatı kapsayan uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu anlayışla ilçemizde yenidünya'ya gelen bebeklerimizi ve ailesini ziyaret edip bu konuda eğitim almış personelimizle aileleri bilgilendiriyoruz. Kendilerine sürpriz hediyeler veriyoruz. Özellikle bebek bakımı ve anne sütünün önemini anlatan kitap ve broşürlerle aileleri bilgilendiriyoruz. Böylece geleceğimizin teminatı olan bebeklerin daha bakımlı ve sağlıklı yetişmelerine vesile olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

SORUNLARI DA ÖĞRENİYORUZ
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan: "Bebeklerimizi ve ailelerini ziyaret ederken aynı zamanda sokağın, mahallenin sorun ve isteklerini de tespit etmiş oluyoruz. Böylece vatandaşlarımıza daha iyi ve çabuk hizmet götürüyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebeklerimiz bizim hayat kaynağımız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN