Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne yaparsan yap inadına ücretsiz

CHP'li Lütfü Savaş'ın, İskenderun'daki ücretsiz park uygulamasına karşı çıkmasına sinirlenen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Otoparklar inadına ücretsiz olacak" dedi

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Ne yaparsan yap inadına ücretsiz
Hatay'ın İskenderun ilçesinde başlayan ücretsiz otopark savaşı Büyükşehir ile İskenderun Belediyesi'nin arasını açtı. Kendilerine ait olan alanları halkın ücretsiz kullanımına açtıklarını söyleyen Başkan Seyfi Dingil, "Kentin muhtelif noktalarına ücretsiz otopark levhaları diktik. Birçok yere afiş yapıştırdık. Ancak gecenin bir yarısında Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ait kişiler gelip levhaları söktü, afişleri indirdi. Hiç kimse halkın yararı için açtığımız otoparklardan ücretsiz olarak yararlanmasına engel olamayacak. Sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

KAMERALARA YAKALANDI
Ücretsiz otopark yazılı levhaların Büyükşehir Belediyesi ekiplerince indirilmesini ahlaksızlık ve terbiyesizlik olarak nitelendiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Gece saat 01.43 sıralarında HBB'ye ait 01 CVZ 18 plakalı üzerinde Ulaşım Trafik yazılı araç İskenderun'a gelerek kentin çeşitli yerlerine diktiğimiz levhaları söktü. Bu durum kameralara yansıdı. Biz halkımıza ücretsiz otopark hizmeti vermeye çalışıyoruz ama CHP'li Başkan Lütfü Savaş bunu engelliyor. Bu İskenderun halkına yapılan hizmeti engellemektir. Bu zihniyeti şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR ENGELLİYOR

Büyükşehir'in İskenderun üzerinden bazı hesaplar yapmasını manidar bulduğunu belirten Başkan Seyfi Dingil, sökülen levhaları yerine kaynakla sabitleyeceklerini söyledi. Büyükşehir'in 25 metrenin altındaki yollara diktiği parkomat levhalarını sökme çalışmalarına da başlayacaklarını öne süren Başkan Seyfi Dingil şöyle dedi:"Belediyemiz tarafından düzenlenen ücretsiz otopark alanları sahil bulvarı üzerindeki sahil dolgu alanlarıdır. İmarda yeşil alan olarak kullanılmaktadır. Toplam 7 ücretsiz otopark alanından 2 bin araç yararlanmaktadır. Ayrıca mülkiyeti belediyemize ait 4 arsa yine ücretsiz otopark alanı olarak hizmete açılmıştır. Büyükşehir bu hizmetleri engellemek istiyor"

NE HAKLA ALMAK İSTİYOR

Belediye arkasındaki ücretsiz otoparkı da Büyükşehir'in almak istediğini sözlerine ekleyen Başkan Dingil, "Orası ne Büyükşehir'in, ne de bizim. Burası kilise yeridir. Büyükşehir kendisine ait olmayan bir yeri ne hakla almaya kalkıyor. Bizim arzumuz bu kentin malının burada kalmasıdır. Ben parti ayırımı yapmadan bu kentin yaşayanlarına en iyi hizmeti vermek istiyorum ancak Büyükşehir halkın yaranına yaptığımız hizmetin önüne set çekiyor. Kullanım hakkı belediyemize ait olan yerleri hizmete açıyoruz. Kimse İskenderun halkının sırtından haksız kazanç sağlayamaz" diye konuştu.

HİZMETE ENGEL OLMAYIN
İskenderun Sevdalıları Platformu, Büyükşehir Belediyesi'nin parkomat uygulamasının çağdaş bir kent olan İskenderun'a yakışmadığını öne sürerek yaptıkları açıklamada şöyle dediler: Modası geçmiş otopark değnekçileri gibi caddelerimizde dolaşan kişiler halkın sokaklarında, caddelerinde fahiş ücretlerle otoparkçılık yapıyor. Buna şiddetle karşı çıkıyoruz. İskenderun Belediyesi'nin ücretsiz otopark uygulamasını da sonuna kadar destekliyoruz. İskenderun Belediyesi bu kentin huzuru, refahı için çalışıyor. Hizmete lütfen engel olmayın"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne yaparsan yap inadına ücretsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN