HKÜ'den duyarlılık projesi

Toplumsal projelere olan ilgileriyle öne çıkan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencileri, Şahinbey Belediyesi'nin sosyal marketinde gönüllü hizmet verdi

Giriş Tarihi: 10.9.2015
HKÜ'den duyarlılık projesi
Eğitim hayatları boyunca birçok "Toplumsal Duyarlılık Projesi" kapsamında sosyal yardım programına dahil olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencileri, bunlara bir yenisini daha ekleyerek, Şahinbey Belediyesine bağlı "Sosyal Market"te yardıma ihtiyacı olanlara destek olmak için görev aldı. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için erzak, giyecek ve yiyecek bulunduran markette görev alan HKÜ öğrencileri, oradaki çalışanlara ve alışveriş yapan vatandaşlara yardım etti.

SEVGİ DOLU BAKIŞLAR

Sosyal markette görev alan öğrencilerden; Özkan Cansever, Keziban Avanaş, Berk Sadıkoğlu, Yusuf Bozkurt Öztürk, Safa Ekici, Gulled Hasan Muhammed, Şerife Dişçeken, Bedirhan Yıldırım, Kübra Ceren, Taygun Tece, Erdem Ulğer ve Yunus Emre Uyguner ikişerli gruplar halinde her hafta bir gün çalışarak projeye destek verdiler. Öğrencilerden Keziban Avanaş, "Toplumsal duyarlılık projeleri altında yaptığımız bu proje ile her zamanki gibi güzel vakit geçirip, yardımlaşma ve dayanışma bilinciyle vaktimizi daha faydalı işlerde kullanmış olduk. İnsanlara yardımcı olmak bambaşka bir duygu. Onların duaları ve sevgi dolu bakışları bize huzur verdi" dedi.

ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

HKÜ öğrencisi Bedirhan Yıldırım ise "Öncelikle böyle bir yardım projesinde yer almaktan dolayı çok mutlu oldum ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Yardıma ihtiyacı olan kimselere yardımda bulunmak, onlara yardım eli uzatmak çok güzel bir duygu. Umarım bu sosyal yardım marketi yardıma muhtaç insanlara yardım etmeye hep devam eder" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'den duyarlılık projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN