Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adliye personeline acil durum eğitimi

Giriş Tarihi: 17.9.2015
Adliye personeline acil durum eğitimi

Adana Adliyesi'nde meydana gelebilecek afet ve acil olaylara karşı 110 personele "Temel Acil Durum Eğitimi" verildi

Adana Adliyesi'nde yangın, deprem, patlama gibi acil durumlarda sistematik bir mücadele yöntemi oluşturulması için 'Acil Durum Eylem Planı' hazırlandı. Bu kapsamda Adliye personeli arasından belirlenen Arama, Kurtarma ve Tahliye ile Yangınla Mücadele ekiplerine, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nca 'Temel Acil Durum Eğitimi' verildi. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adliye çalışanlarına verilen eğitimin acil durumlar açısından çok yararlı olduğunu söyledi

ÖZEL EKİP OLUŞTURULDU
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından, adliyede meydana gelebilecek herhangi bir yangın, deprem, sel, yıldırım düşmesi, fırtına, sabotaj, patlama gibi acil durumlara karşı tedbir alınması ve sistematik bir müdahale yöntemi oluşturabilmek amacıyla personel arasından 110 kişilik Arama, Kurtarma ve Tahliye ile Yangınla Mücadele ekibi oluşturuldu. Özel ekibe 4 gün boyunca gruplar halinde eğitim verildi.

TATBİKAT YAPILACAK
Eğitim Şube Amiri Adem Cıncık tarafından verilen eğitimin açılışına Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile İtfaiye Şube Müdürü Tarık Öncel de katıldı. Başsavcı Ali Yeldan, adliye çalışanlarına verilen eğitimin acil durumlar açısından çok yararlı olduğunu söyledi. Yeldan, "Afet ve acil olaylarda arama, kurtarma, yangın, tahliye gibi durumları eğitim alan 110 arkadaşımız organize edecek. Adliyede de geniş çaplı bir tatbikat yapmayı düşünüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliye personeline acil durum eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN