Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkün gücünü tuvale yansıttı

Giriş Tarihi: 21.9.2015
Türkün gücünü tuvale yansıttı
Erasmus Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında 6 ay önce Kahramanmaraş'a gelen Makedonyalı ressam Ivana Mladenovska'nın 'kayaların arasından çıkan Türk bayrağı' çalışması ilgi görüyor. Erasmus+ çerçevesinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer görülen ve BİLSEK Gençlik Kulübü Derneğince yürütülen çalışma çerçevesinde, Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde "Gençlerle Kültür ve Sanat" adlı resim sergisi açıldı.

SANAT GÖNÜLLÜSÜ

Sergide, program kapsamında Kahramanmaraş'a gelen Makedonyalı Mladenovska ve Jasmina Runesvka ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Samet Küçükönder'in eserleri yer aldı. 'Kayaların arasından çıkan Türk bayrağı' çalışmasıyla dikkat çeken Mladenovska, sanat gönüllüsü olarak 6 aydır Kahramanmaraş'ta bulunduğunu belirtti.

KAZANMA GÜCÜ

Burada Türk insanlarını ve kültürünü tanıma fırsatı elde ettiğini dile getiren Mladenovska, "Tarihini ve kültürü araştırdığımda Türklerin muhteşemliğini ve cesurluğunu öğrendim. Burada da bunun farkına vardım. Bunu bir resimde ortaya çıkararak sunmak istedim. Şunu da öğrendim ki Türkler birçok savaş kazanmış. Bu resimdeki kayaların arasından çıkan bayrak, Türklerin savaşı kazanma gücü olduğunu simgeliyor" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkün gücünü tuvale yansıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN