İMO: Vatandaşların tahammülü tükendi

İMO Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, belediye başkanlarını acilen göreve çağırdı

Giriş Tarihi: 24.9.2015
İMO: Vatandaşların tahammülü tükendi
Bir saat yağarak Adana'yı teslim alan şiddetli yağmur, mesleki örgütler ile yerel yönetimleri karşı karşıya getirdi. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, hayatı felç eden Adana'daki yağmurun şehri teslim aldığını bildirdi. Her şiddetli yağmurda yaşanan manzaranın tekrarlandığına dikkat çeken Biçer, "Şurası muhakkak ki, biteviye tekrarlanan, çözüme ulaşmayan bu tablo karşısında artık vatandaşın tahammülü tükendi, kalıcı çözüm istiyor" dedi.

HAYAT FELÇ OLDU

Her yağış sonrası Adana'nın sular altında kaldığını, hayatın felç olduğuna dikkat çeken Başkan Biçer, "Biz yaşadığımız şehirde tekrarlanan, bir türlü çözüme ulaşmayan bu ve benzeri sorunların ortadan kalkmasını istiyoruz. Amacımız eleştirmekle, sorunu ortaya koymakla yetinmek değil. Sorunların çözümüne doğru atılan adımların varlığını; planlı, teknik tüm bileşenlerle organize bir çalışma yürütüldüğünü görmek istiyoruz" diye konuştu.

"ALTYAPI YETERSİZ"
Yerel yönetimlerin yağış miktarının fazla olmasını gerekçe göstermesinin gerçekçi bir yaklaşım olmadığını savunan Biçer, "Suyun temel kanunu vardır, suya engel olamayız, ona yol göstermek zorundayız. Her yağışta benzer tablonun ortaya çıkması yaşadığımız şehrin yağmuru kaldırabilecek bir altyapıya sahip olmadığının göstergesi, altyapı konusundaki yetersizliğin kanıtı. Zira bu sorun her yağmur sonrası gün yüzüne çıkıyor" şeklinde konuştu.

"YARDIMA HAZIRIZ"
Gerekli önlemlerin alınmaması halinde şiddetli yağmurların afete dönüşebileceğini vurgulayan Biçer, şöyle konuştu: Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları derhal bir araya gelmeli ve gün geçirmeden çalışmalara başlamalıdır. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin işbirliği ile tüm yerleşim alanlarında su, kanalizasyon, çöp, yağmur suyu, atık su arıtma tesisleri fizibilite ve master plan çalışmaları bir an önce yapılmalıdır. TMMOB olarak soruna kökten çözüm üretilmesi adına üzerimize düşeni yapacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İMO: Vatandaşların tahammülü tükendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN