Yılda 4 milyon tane kebap şişi ihraç ediyor

Kahramanmaraş'ta, 69 yaşındaki Fahrettin Balkarlı, Avrupa ve Ortadoğu'daki birçok ülkeye yılda 4 milyon kebap şişi satıyor

Giriş Tarihi: 24.9.2015
Yılda 4 milyon tane kebap şişi ihraç ediyor
TARİHİ Demirciler Çarşı'sındaki imalathanesinde 46 yıldır dede mesleği olan demircilik yapan Fahrettin Balkarlı, 22 yıldan bu yana kebap şişi üretiyor. Yarım asırlık imalathanede ürettiği 7 çeşit kebap şişini 15 kuruş ile 1 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunan 69 yaşındaki Balkarlı; Almanya, Finlandiya, Irak, İngiltere, İran, Suudi Arabistan, Ürdün ve Yemen gibi ülkelere ihracat yapıyor.

7 ÇEŞİT ŞİŞ ÜRETİYOR

Talebe göre üretim yaptıklarını kaydeden Balkarlı, "Günlük 20 bin şişi üretimi yapıyoruz. Yapmış olduğum malları da Allah'a çok şükür satıyorum. Fiyatları 15 kuruştan 1 liraya kadar değişiyor. Ciğer şişi 15 kuruş, kuşbaşı şişi 30 kuruş, kuşbaşının bir kalını 50 kuruş, patlıcan şişi 1 lira, kıyma şişi 50 kuruş ile 1 lira arasında. Toptan ve perakende satışlar yapıyoruz. Şişleri, kendi atölyelerimizde yapıyoruz. Şişin çeşidine göre fiyatı değişiyor. 7 çeşit şiş üretiyoruz. İşimi, temiz ve dürüst yaparım. 46 yıldır dede mesleği yapıyorum, 22 yıldır da şiş üretimi yapıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılda 4 milyon tane kebap şişi ihraç ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN