HKÜ öğrencileri ders başı yaptı

Bölgenin güçlü eğitim kurumlarından Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ) bin 500'ü ilk kez olmak üzere toplam 6 bin öğrenci ders başı yaptı

Giriş Tarihi: 30.9.2015
HKÜ öğrencileri ders başı yaptı
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ) 2015-2016 akademik yılı coşkulu bir törenle başladı. Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın verdiği ilk dersle üniversiteye "merhaba" diyen bin 500 öğrencinin katılımıyla HKÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayan törene öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Rektör Prof. Dr. Yılmaz, amaçlarının kaliteli ve bilgiye ulaşmayı öğrenen öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyledi.

190 AKADEMİSYEN

HKÜ'de 5 fakülte, 3 yüksekokul ve 3 enstitü bulunduğunu, üniversitede 105 öğretim üyesi ve 85 yardımcı öğretim elemanı olmak üzere toplam 190 akademik personelin görev yaptığını belirten Prof. Dr. Yılmaz, "Lisans ve ön lisansta 4 bin 500, yüksek lisans ve doktorada bin 500 öğrencimiz var. 300 kişinin aynı anda kullanabileceği yeni kütüphanemiz 100 bin kitap kapasiteli. Bin kişilik modern kongre kültür merkezi, 350 kişilik hukuk amfisi ve yeni tamamladığımız akıllı sınıf konseptinde yeni amfi binamızda 5 amfi, 800 oturum kapasitesi ile çok önemli derslik kapasitesine ulaştık" dedi.

AR-GE ANLAYIŞI
Üniversitelerin temel görevinden biri olan ar-ge vizyonuna da dikkat çeken Yılmaz, "Toplumun ve sanayinin problemlerine çözüm getiren, bilim ve teknoloji üreten, ulusal ve uluslararası üniversiteler ve araştırma merkezleri ile iş birliklerinin kurulacağı, sanayi kuruluşlarına yönelik ar-ge yapan laboratuarlara sahip, üniversitemizde mevcut olan araştırma merkezlerinin performanslarının arttırılacağı, bilimsel projeler ile sanayi projelerinin hazırlanmasına destek veren bir ar-ge anlayışı hedefliyoruz" diye konuştu.

"FIRSATLARI DEĞERLENDİRİN"
ğrencilerden üniversitedeki olanakları iyi değerlendirmelerini isteyen Yılmaz şunları söyledi: Eğitim hayatınızın sonunda size verilecek olan diplomalar sizi bir meslek sahibi yapacaktır ama daha önemlisi sizlerin vizyon sahibi, topluma yön veren bireyler olarak yetişmenizdir. Bu amaçla üniversite seçimlik derslerine teknoloji ve inovasyon dersleri eklenmiştir. Yine girişimcilik yönünüzü ortaya çıkarmak ve kendi şirketinizi öğrencilik yıllarında kurmak üzere bir kuluçka sistemi oluşturulmuştur. Bu sistemle öğrencilerimizin şirket kurmaları ve kurdukları şirketlerin büyümesi için size destek oluyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ öğrencileri ders başı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN