Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veda vakti

Sezona kötü bir başlangıç yapan ve 6 haftada sadece bir puan elde eden Mersin'in başkanlık görevinden ayrılmak isteyen Ali Kahramanlı, "Çok yalnız kaldım. Herkes konuşuyor ama kimse taşın altına elini sokmuyor. Artık veda zamanı geldi" dedi

Giriş Tarihi: 30.9.2015
Veda vakti
Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı'ya bir dokunduk bin ah işittik. Uzun zamandır başkanlık görevini yaşanan sıkıntılara karşın başarı ile yürüten Ali Kahramanlı, "90 yıllık bir geçmişe sahip bu kulüpte başkanlık yapmaktan her zaman onur duydum. Varımı yoğumu harcadım. Ailemi, işimi ihmal ettim. Sağlığımdan oldum. Bir basın toplantısında ölümün soğuk nefesini ensemde hissettim. Bu takıma her şeyimi verdim ama hep yalnız kaldım. Köşesinde oturup acımasızca eleştiri yapanlar taşın altına elini koymadı. Oysa MİY benim değil tüm kentin takımı. Bu kentte yaşayanlar, bu kentte kazananlar bu takıma sahip çıkmalı. Artık veda zamanı geldi. Ben bırakmak istiyorum. Görevi devralacak birisi çıkarsa ona başkanlık görevimi hemen devretmeye hazırım" dedi.

HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL

Geçen sezon yaşanan tüm sıkıntılara rağmen mucizeler yarattıklarını belirten Başkan Ali Kahramanlı, "Lig başlayalı 6 hafta oldu sadece bir puanımız var. Her şey bitmiş değil. İlk yarının bitimine daha 11 hafta var. Alacağımız 15-18 puan bize yeterli olacaktır. Devre arasında transfer yasağı kalkıyor. Daha güçlü hale geleceğiz. Biz bugüne kadar ne denildiyse yaptık. Servet'i, Sinan'ı, Nihat'ı istediler getirdik. Bir babadan, ağabeyden farksız davrandım. Bu takımın geçen yıldan daha iyi olması gerekirken düşüşün nedenini anlamak zor" dedi. Ligde geride kalan 6 haftada galip gelinse kasaya 7 milyon liraya yakın paranın gireceğini belirten Ali Kahramanlı, "Bu para yine futbolculara harcanacaktı. Bundan sonra sorumluluğu futbolcularımız üstlenecek. Konya maçında taraftar 'Mersin kümeye' diye bağırınca biz üzülürken, futbolcu da üzülmeli" diye konuştu. Taraftarlara da bir mesaj gönderen Başkan Ali Kahramanlı, "Bugüne kadar taraftarımızı hep yanımızda hissettik. Ancak boş tribünlere oynamak Mersin'e yakışmıyor. Bilet fiyatlarını düşürdük ama sonuç değişmedi. Oysa Mersin taraftarı ile bütünleşmiş bir takım. Trabzon maçında tribünlerin dolmasını istiyoruz" dedi. Marka şehir olarak tanıtılan kentte Mersin İdmanyurdu'nun öneminin çok büyük olduğunu da vurgulayan Karamanlı şöyle konuştu: Bugün Mersin'i tanıtmak için festivaller düzenleniyor. Oysa Mersin İdmanyurdu'nun 9 aylık reklam değeri 210 milyon dolar. Bakar mısınız şu rakama? Her dinden, her kültürden, her mezhepten insanları birleştiren, yapıcı bir güç olan Mersin İdmanyurdu için herkes çalışmalı.

"HERKESİ DAVET ETTİM"

Mersin sevdalısı bir insan olduğunu, Mersin İdmanyurdu'nun her zaman başaran, sorunlarından arınmış, güçlü bir yapıya sahip kulüp olması için büyük gayret gösterdiğini belirten Kahramanlı, "Bu kentin en önemli markasına ben her şeyimi verirken, bu şehrin de bana vefa göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Ve artık yalnız kalmak istemiyorum. Bir tek Büyükşehir Belediyesi bize el uzatıyor. Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a bu anlamda teşekkür ediyorum. Ancak biz her zaman yanımızda Valimizi, Büyükşehir Başkanımızı, ilçe belediyelerimizi, odalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, esnaflarımızı ve taraftarlarımızı görmek istiyoruz. Ali Kahramanlı olarak 9 genel kurul yaptım. Her genel kurulda herkese davetiye gönderdim. Kimse çıkıp 'Biz göreve talibiz. Ne istiyorsanız vermeye hazırız' demedi. Ama oturdukları yerden en sert eleştirileri yapmayı bildi" şeklinde konuştu. Yapıcı eleştirilere açık olduğunu ancak oturdukları yerden ahkâm kesenlerin bu takıma, yönetimine söz söylemeye haklarının olmadığını belirten Kahramanlı, "Benim devletle işim olmadı, ihale peşinde koşmadım, özel işlerimi yaptırmak için koltuk gücünü kullanmadım. Taraftarımın gücünü çıkarlarıma alet etmedim. Varımla yoğumla Mersin İdmanyurdu'na hizmet ettim. Bunları yapmak suç mu? Ama birileri çıkıyor, acımasızca eleştiriyor. Üstelik bu takıma hiçbir şey vermeyen, her zaman görevden kaçan birileri yapıyor eleştiriyi. Yazık değil mi bize? Yarın çok geç olabilir. O yüzden bu şehirde yaşayanların bu takıma sahip çıkmasını istiyoruz. Ben artık yoruldum. Sağlığım da el vermiyor. Görevi bırakacağım. Bizim rahat etmemiz isteniyorsa bugüne kadar yaptığımız çağrıya kulak verilsin. Herkesi yanımızda görelim. Güçlü bir kasaya sahip olup yolumuza devam edelim" dedi.

HAKEMLER İŞİNİ YAPSIN
Federasyona seslenen ve Mersin İdmanyurdu'nun maçlarına hakem istediklerini vurgulayan Başkan Ali Kahramanlı, "Biz kimsenin hakkını istemiyoruz. Maçımızı yönetmeye gelen hakemler işini yapsın yeter. Bugüne kadar hiçbir hakeme saygısızlık yapmadım. Hakem odasına inmedim. Hakeme küfür etmedim. Ama bize karşı yapılan hakem hatalarının sayısı bini aştı. Maçlarımıza gelen hakem elini vicdanına koyarak maç yönetsin. Bu konuda federasyondan destek istiyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veda vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN