Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehirden eğitime yatırım

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Büyükşehirden eğitime yatırım

Okul açılışına katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, eğitime yaklaşık 20 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi

Kahramanmaraş'ta 28 derslikli Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu'nun açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kendilerinin öğrencilerin ikinci velisi olduklarını hatırlatarak Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime yaklaşık 20 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

OKUL YERİ BELEDİYEDEN

Başkan Erkoç, ülkelerin kalkınmasında eğitimin çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, "Burada gördüğünüz okul şehrimiz için çok önemli bir yere sahip. Bundan önceki okul hepimizin gündemindeydi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan iken bu okul inşaatının TOKİ programına alınarak yapılmasını istemişti. Ancak inşaat bir türlü bitirilemedi. Bir takım sorunlarla bugüne kadar gelindi. Okulu açmak bugüne nasip oldu. Okul yerini belediyemiz tahsis etmişti" dedi. Eğitimin gelir dağılımında da önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Başkan Erkoç sözlerine şöyle devam etti: Eğitim aynı zamanda fırsat eşitliği de getirmekte. Gelir dağılımının daha hakkaniyetli bir hale gelmesinde de önemli bir yer tutmaktadır. Bu okuldan mezun olacak bir kardeşimiz ülkemiz idaresinde önemli bir yere geldiği zaman aile bütçesine de önemli bir katkı sağlayacak ve ailesinin milli gelirden aldığı payı da değiştireceği inancındayım.

MAHALLELERE KÜTÜPHANE

Erkoç şunları söyledi: Kahramanmaraş'ımızın eğitim alanında Türkiye'de gıpta ile gösterilecek bir şehir olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gayret etmeye de devam edeceğiz. Mahallelerimize kütüphaneler kuruyoruz, çocuklarımızın ders çalışması için. Çocuklarımızın okula ulaşımı ile ilgili de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte rehberlik alanında yapılacak çalışmalarla öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim-öğretim görmeleri için gayretlerimiz devam edecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehirden eğitime yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN