Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SABAH Güney yazdı kaldırımlar yapıldı

Ziyapaşa Bulvarı'nda yeni yapılmasına rağmen çöken kaldırımlarla ilgili haberimizin ardından Büyükşehir Belediyesi harekete geçti ve bozulan yerler anında düzeltildi

Giriş Tarihi: 4.10.2015
SABAH Güney yazdı kaldırımlar yapıldı
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ziyapaşa Bulvarı'ndaki kaldırım çalışmaları baştan savma olunca konu SABAH Güney'de "Paralar cebe, kaldırımlar çöpe" başlığıyla manşete taşındı. Haberin yayınlanmasından hemen sonra Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Ziyapaşa Bulvarı'na gelerek gerekli incelemeleri yaptı. İhaleyi kazanan firma yetkilileri, çöken ve bozulan bölgelerde yeniden çalışma yaptırdı ve sonunda yaşanan sorun giderildi. Ziyapaşa Bulvarı'nda yaşanan kaldırım krizi, bir kez daha Adana'daki altyapı sorunlarını gündeme getirdi. Çalışma yapılan Ziyapaşa Bulvarı'nın eski bir dere yatağı olmasının kaldırım çalışmaları için büyük bir handikap olduğu öğrenildi. Dere yatağının üzerinde yapılan çalışmanın zorluğundan dolayı tahmin edilen sürenin aşılmasına neden olduğu belirtilirken, kaldırım çalışmasının tamamlanmadan Adana'yı teslim alan yağmura yakalanmasından dolayı da çökmelerin oluştuğu bildirildi.

DENETİM YAPILMIYOR

Bu arada sadece Ziyapaşa Bulvarı'nda değil Adana'nın birçok noktasında benzer çalışmaların yapıldığı ancak buralarda yeterli denetimler yapılmadığından ya da işi alan müteahhit firmanın yeterliliği olup olmadığına bakılmadığından yapılan işlerin çok kısa zamanda bozulduğuna dikkat çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH Güney yazdı kaldırımlar yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN