"Halk hür iradesiyle sandığa gidebilmeli"

Giriş Tarihi: 5.10.2015
Halk hür iradesiyle sandığa gidebilmeli

Seçim Güvenliği Toplantısı'nda konuşan Adana Valisi Mustafa Büyük, "Halkın hür iradesi ile oy kullanması için gereken her şey yapılacak" dedi

Adana'da Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Mustafa Büyük başkanlığında, ilgili vali yardımcıları ve kaymakamların katılımıyla gerçekleştirildi. Vali Büyük, demokratik toplumlarda, milli iradenin tecellisinde en önemli unsurun, halkın hür iradesi ile oy kullanması olduğuna dikkat çekerek, "Seçimlerin, demokratik ve olgunluk ortamında centilmence geçmesi arzusundayız" dedi.

KURALLAR BELLİ

1 Kasım'da yapılacak olan seçimde olası aksaklıkların önlenmesi ve vatandaşların huzur içinde oylarını kullanmalarının sağlanması amacıyla düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı'nda konuşan Vali Büyük şunları söyledi: Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takviminde, seçimlere yönelik her konu açıkça ilan edilmiştir. Dolayısıyla, belirlenen seçim kurallarının dışına çıkılmaması için gereken yapılacaktır.

"CENTİLMENCE GEÇSİN"
Ses ve görüntü kirliliğiyle toplumu rahatsız edecek şekilde kampanya yürütülmesinin, sık karşılaşılan konulardan olduğunu kaydeden Vali Büyük, "Siyasi partilerin binaları, seçim büroları ile miting alanları ve yollardaki bayrak, flama ve pankart gibi malzemelerin nerede nasıl kullanılması gerektiği bellidir. Siyasi partilerimizin bu kurallara uyması, seçimin centilmence geçmesi arzusundayım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Halk hür iradesiyle sandığa gidebilmeli"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN