Zeki çocuklara eğitim merkezi

Şahinbey Belediyesi, üstün zekalı çocukların özel eğitim alabilmeleri için Bilim ve Sanat Merkezi yapıyor. Merkez 1 yıl içinde tamamlanacak

Giriş Tarihi: 5.10.2015
Zeki çocuklara eğitim merkezi
Gaziantep Şahinbey Belediyesi, kentte yaşayan üstün zekalı çocukların özelliklerine uygun eğitim alabilmesi için Bilim ve Sanat Merkezi yaptırıyor. Laboratuar ve tüm donanımlarıyla bir yıl içinde tamamlanacak olan merkezin temel atma törenine katılan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, uygun arsa bulunması halinde Şehitkamil ilçesine de böyle bir merkezi Valilik olarak yapacaklarını söyledi.

"YERİMİZ İYİ DEĞİL"
Temel atma töreninde konuşan Vali Yerlikaya, Gaziantep'in eğitimde hak ettiği yere gelmesi için yerel kaynakların yanı sıra merkezi hükümet bütçesinden de önemli miktarda kaynak ayrıldığını belirterek, "Kentimizin eğitimde bulunduğu yeri kabul etmiyoruz. Bunun için okul öncesinden başlayarak tüm alanlarda okullaşma oranını ülke ortalamasının da üstüne çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

YÜZDE 79'LUK BAŞARI

Eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da belediye olarak çok sayıda eğitim merkezi ve okullar inşa ederek halkın hizmetine sunduklarını söyledi. Tahmazoğlu, "73 tesisimizde 40 ayrı branşta kurs veriyoruz. Geçen yıl üniversite hazırlık kurslarımıza devam eden öğrencilerden yüzde 79'luk bir başarı sağladık. Yine TEOG kurslarımıza devam eden öğrencilerimizden 3 bin 198'i Fen, Anadolu ve diğer güzel liselere yerleşti" dedi.

AKKENT BÖLGESİNDE

Gaziantep'te çok sayıda üstün zekalı çocuk bulunduğunu ancak imkansızlıklar nedeniyle bunların gerekli eğitim alamadığını vurgulayan Başkan Tahmazoğlu, "Halen bir okulun içindeki bir binada sıkıntılı bir ortamda sınırlı eğitim veriliyor. Bunun üzerine yeni gelişen bölgemiz olan Akkent'te tam donanımlı bir Bilim ve Sanat Merkezi yaptırarak bu çocuklarımızın hizmetine sunmaya karar verdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeki çocuklara eğitim merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN