Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da facianın eşiğinden dönüldü

Atatürk Caddesi'nde bozulan hissedilebilir yüzeyleri tamir etmeye uğraşan Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının yaptığı bir hata yağmur yağsa faciayla sonuçlanacaktı

Giriş Tarihi: 6.10.2015
Adana'da facianın eşiğinden dönüldü
Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Atatürk Caddesi'nde görme engelliler için deneme amaçlı yaptırılan ve kısa zamanda bozulan hissedilebilir yüzeyleri sağlamlaştırmak için az kalsın büyük bir faciaya neden olacaktı. Belediye çalışanları bozulan yüzeyleri sağlamlaştırmak için çivi kullandı. Ancak çivilerden biri Akıllı Durak'a giden elektrik kablosunu deldi. Yağmurun yağmasıyla ıslanan kablo büyük gürültüyle kısa devre yaptı. Uzmanlar, "Eğer Atatürk Caddesi'nin sular altında kaldığı gün bu olay yaşansaydı büyük bir facia olabilirdi" dedi.

ADANA'YA UYGUN DEĞİL

Atatürk Caddesi'nde bir firmaya yaptırılan hissedilebilir yüzey çalışması Büyükşehir Belediyesi'nin önünde başlayıp Sabancı Kız Tekstil ve Meslek Lisesi'nin önünde sona erdi. Yapılan uygulamanın Adana için uygun olmadığı iddiaları daha ilk günde doğrulandı. Hissedilebilir yüzeylerin bazı bölümleri daha ikinci gününde bozuldu. Firma yetkilileri, su ile temas olduğu için bozulmaların olduğunu öne sürdü. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli yağış sonucu Atatürk Caddesi'nin sular altında kalmasından sonra aynı sorun yeniden yaşandı.

VATANDAŞ UYARDI
Bozulan hissedilebilir yüzeylerin bir bölümü yenilendi, bazı yerler ise güçlendirmek için çivi ile sabitlendi. Belediye ekipleri bu çalışmayı yaparken, Akıllı Durak'a enerji taşıyan kabloyu çivi ile deldi. 1 Ekim günü yapılan çalışma sonrası kıvılcım ve duman çıktığını gören vatandaşlar Alo 153'e haber verdi. Büyükşehir ise arayan vatandaşları TEDAŞ'a yönlendirdi. O gün sabaha karşı yağan yağmurun etkisiyle çividin deliği kablo büyük gürültüyle kısa devre yaptı. Durakta bekleyen ve kaldırımdan geçen vatandaşlar panik yaşadı. Elektrik teknisyenleri, kısa devre Atatürk Caddesi'nin sular altında kaldığı gün yaşanmış olsa büyük bir faciaya tanık olunabileceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da facianın eşiğinden dönüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN