Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlu dolandırdı babası öldürüldü

Hayali arsayı 900 bin liraya satarak dolandıran Mehmet Ülgen'in babası Kemal Ülgen'i Bursa'dan kaçırıp Adana'da öldürdükleri iddia edilen 11 şüpheliden 5'i tutuklandı

Oğlu dolandırdı babası öldürüldü
Adana'da Altun ailesinin, hayali bir arsayı 900 bin liraya satarak kendilerini dolandırdığı iddia edilen Mehmet Ülgen'in Bursa'da yaşayan babası Kemal Ülgen'i (67) kaçırıp Adana'ya getirdikleri ve burada işkence yaparak öldürdükleri ortaya çıktı. Polis yaptığı operasyon sonucu Altun ailesinin 3 ferdiyle birlikte toplam 11 kişiyi, "Kasten adam öldürme ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan adliyeye sevk etti. Şüphelilerden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PARAYI ALDI KAYBOLDU

Bursa'da yaşayan Mehmet Ülgen, Adana'da sıhhi tesisat işyeri bulunan Ahmet Altun'a (55) Çukurova ilçesi Belediyeevleri Mahallesi'nde değeri 3 milyon lira olan bir arsayı 900 bin liraya satacağını söyledi. Bunun üzerine Baba Ahmet Altun ile birlikte çocukları Yakup (27) ve Yusuf (24), Mehmet Ülgen'e 900 bin lirayı elden verdi. Parayı alan Ülgen tapuyu getireceğini söyleyerek Bursa'ya gitti. Mehmet Ülgen'i arayan ancak ulaşamayan Altun ailesi arsayı araştırmak için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'ne başvurdu. Ancak arsanın Mehmet Ülgen'in üzerine kayıtlı olmadığı öğrenildi.

BABASINI KAÇIRDILAR

Dolandırıldıklarını anlayan Altun ailesi Bursa'ya giderek Mehmet Ülgen'in adresini buldu. İki taraf birbirleriyle kavga edince karakolluk oldu. Adana'ya döndüklerinde kendilerini dolandıran Mehmet Ülgen hakkında şikayetçi olan Altun ailesi, yaşadıklarını hazmedemeyince Ülgen'in Bursa'daki babasını kaçırıp Adana'ya getirdi. Oğlunun aldığı parayı ödemesini isteyen Altun ailesi yaşlı adamı işkence ederek öldürdü. Bu sırada Kemal Ülgen'in yakınları Bursa Emniyeti'ne kayıp başvurusu yaptı. Kemal Ülgen ise olaydan üç gün sonra Yenibey Mahallesi'nde yaralı halde bulundu.

HASTANEDE ÖLDÜ
Vücudundan darp izleri bulunan yaşlı adam hastanede can verdi. Polis Kemal Ülgen cinayetini aydınlatmak için çalışmalara başladı. Olayın alacak-verecek yüzünden kaynaklandığını belirleyen ekipler çeşitli adreslere şafak vakti baskın yaptı. Olayla ilgili Ahmet Altun, Yakup Altun, Yusuf Altun, Rıdvan Duman, Ramazan Oğuz, Burak Korkmaz, Murat Oğuz, Cumali Araz, Hasan Arık, Mehmet Ali İhsan ile Necmettin Oğuz gözaltına alındı. Emniyette suçunu itiraf eden zanlılardan Hasan Arı, Yakup Altun, Rıdvan Duman, Yusuf Altun ve Burak Korkmaz tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlu dolandırdı babası öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN