Vali Topaca: Kendi markanızı oluşturun

Giriş Tarihi: 10.10.2015
Vali Topaca: Kendi markanızı oluşturun

Mobilya sektörünün temsilcilerine seslenen Hatay Valisi Ercan Topaca, "Sektörde başarı istiyorsanız kendi markanızı oluşturun. Markasını oluşturamayan fason hizmet yapar" dedi

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) işbirliğiyle Hatay'da Mobilyacılık Çalıştayı düzenledi. Vali Ercan Topaca, "Hatay'ın mobilyacılık potansiyelinin geliştirilebilmesi için üretilen mobilyalarda ürün çeşitliliğinin artırılması gerekiyor. Bu sektörde başarı istiyorsanız kendi markanızı oluşturmalısınız. Markasını oluşturamayanlar fason hizmet yapmaya devam etmek zorunda kalır" dedi. Sektörü geliştirmek, sorunları ve fırsatları ortaya koyarak sektörü daha ileriye taşımak amacıyla Antakya Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen çalıştaya Vali Ercan Topaca'nın yanı sıra Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Çalıştayda konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca mobilyacılık sektörünün, Türkiye'nin en eski ve en çok gelişen sektörlerinden biri olduğunu söyledi.

30 MİLYON DOLAR İHRACAT

Mobilyacılığın insanın var olduğu sürece ihtiyaç duyacağı, ürün çeşitlerinin başında geldiğine değinen Vali Topaca, "Bu sektöre Hatay ölçeğinde baktığımız zaman azımsanmayacak derecede üreticinin ve ticaret potansiyelinin olduğunu söyleyebiliriz. Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesi olarak mobilyacılık sektöründeki ihracat 50 milyon dolar civarında. Hatay'da bu rakamın 30 milyon doların biraz üzerinde olduğunu tahmin ediyorum" dedi.

KRİZLER BİTMELİ
Mobilyacılık sektörünü de desteklediklerini dile getiren Vali Topaca, "İlimizdeki mevcut mobilyacılık potansiyelinin geliştirilebilir ve büyütülebilir bir konumda olduğunu, ilimizin ihracattaki payını yükseltebileceğimizi düşünüyorum. Bulunduğumuz coğrafya itibariyle Hatay ticarette birçok avantaja sahiptir. Bu sektörün daha da gelişmesi için öncelikle komşularımızdaki krizlerin bitmesi gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Topaca: Kendi markanızı oluşturun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN