Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engellilerin hayat standardı "Emek Evi"yle yükseliyor

Giriş Tarihi: 12.10.2015
Engellilerin hayat standardı Emek Eviyle yükseliyor
Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu Belediyesi'nce uygulamaya geçirilen "Emek Evi" projesi kapsamında, kentteki engelli ve dezavantajlı grupların daha sağlıklı ortamlarda çalışması, hayat standardının yükseltilmesi için Emek Evleri yapılıyor. Belediyeye Başkanı Necati Okay, Kayabaşı Mahallesi'nde 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan engelli İsmet Ulaş için kurulan örnek evi tanıttı.

TOPLUMDA KARŞILIK BULDU

Engelli İsmet Ulaş'ın boyacılık yaptığı alanda düzenlemeye gidildiğini ifade eden Başkan Okay, "Bir engelli vatandaşımızın ekmek parasını kazanmak için yıllardır mesleğini icra ettiği alanı Emek Evi şeklinde organize ederek onun daha iyi standartlarda çalışmasını daha fazla gelir elde etmesini hayatını kolaylaştırmak adına çalışma yaptık. Çok şükür projemiz, toplum nezdinde çok büyük bir karşılık buldu. Özellikle engelliler ve ev hanımlarına yönelik yapılan bu çalışmalar devam edecek" dedi.

PROJE ÖRNEK OLUYOR

Projeyi ilçenin çeşitli bölgelerinde yaygınlaştıracaklarını ifade eden Okay, "Engelli vatandaşlarımızın dezavantajını ortadan kaldırarak daha rahat bir hayat sürmeleri için Dulkadiroğlu Belediyesi olarak üstümüze düşen vazifeyi yerine getirmeye devam etmiş olacağız" dedi. Engelli İsmet Ulaş da 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yaptığını, ilk defa böyle bir hizmet gördüğünü söyledi. "Pislik ve rezaletten kurtuldum" diyen Ulaş, şimdi hayatından memnun olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilerin hayat standardı "Emek Evi"yle yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN