Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da çatlak sesler

Çukurova Belediyesi CHP'li meclis üyeleri Vahap Çolak ile Mehmet Müftüoğlu'nun yönetimin karşısında olan tavırları "CHP'de çatlak var" yorumlarına neden oldu

Giriş Tarihi: 13.10.2015
Çukurova'da çatlak sesler
Çukurova Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Soner Çetin'in olmadığı bir günde Jurassic Park ile ilgili imar değişikliğinin oylandığı meclis toplantısında muhalif partilerle birlikte hareket ederek değişiklik talebine 'ret' oyu veren CHP'li meclis üyeleri Vahap Çolak ile Mehmet Müftüoğlu'nun bu uzlaşmaz tavırlarının ilk olmadığı, daha önce de birçok konuda özellikle MHP'li meclis üyeleri ile birlikte hareket ederek Belediye Başkanı Soner Çetin'in önünü tıkamaya çalıştıkları öne sürüldü. Çolak ve Müftüoğlu ikilisinin bu tavırları, "Çukurova CHP'de çatırdamalar başladı" yorumuna neden oldu.

ÖNERİYE SICAK BAKMADI
Eski Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan'a yakınlığıyla bilinen Vahap Çolak ile Mehmet Müftüoğlu, seçildikleri ilk günden bugüne kadar CHP'li Başkan Soner Çetin'in meclise getirdiği birçok öneriye sıcak bakmadı. Vahap Çolak ile Mehmet Müftüoğlu uzlaşmaz tavırlarını hemen her toplantıda sergiledi. 8 Mayıs 2015 tarihinde yapılan toplantıda meclis üyelerinin yurt dışı araştırma ve inceleme gezisine gönderilmesi teklifine 'ret' oyu veren ikili, aynı gün yapılan Huzurevi Mahallesi 7180 ada 4 parselde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonuna da ret oyu verdi.

VATANDAŞA BİLE RET

6 Temmuz 2015 günü bir vatandaşın Salbaş Mahallesi'ndeki 636 parselde imar planı değişikliği talebi ile bir başka vatandaşın Yurt Mahallesi 6406 adadaki yerinin imar değişikliğinin görüşüldüğü 8 Temmuz 2015 tarihindeki toplantıda ret oyu kullanan Çolak-Müftüoğlu ikilisi, 6 Ağustos 2015 tarihinde Kireçocağı 7811 ada, 2 parselde 38 bin 657 metrekarelik belediyenin arsasının ihale ile satışının yapılması için encümene yetki verilmesi teklifi için de karşı oy kullandı. CHP'li retçiler, 4 Eylül 2015 günü tasarruf için kendi aracına binmek isteyen Başkan Soner Çetin'in 01 AAE 01 plakalı makam aracının satışına da hayır oyu vermekten kaçınmadı.

ARKASINDA NE VAR?
5 Ekim 2015 tarihinde Büyükşehir'den gelen 100. Yıl Mahallesi 7624 ade 3 parsel, 7635 ada 4 parsel, 7636 ada 3 parsel ve 7637 ada 3 parselde 1/1000 ölçekli imar planı değişikliğine ilişkin komisyon raporuna 'ret' diyen CHP'li ikili, son olarak 6 Ekim 2015 tarihinde Başkan Soner Çetin'in olmadığı bir anda yapılan toplantıda Jurassic Park'ın imar değişikliğine ilişkin teklife de MHP'lilerle birlikte ret oyu verdi. Toplantıların çoğunda grup kararına uymayan, CHP'li belediye yönetiminin karşısında yer alan bu ikilinin uzlaşmaz tavrının nedeni merak ediliyor. Çolak ile Müftüoğlu'nun başka hesaplarının olduğu öne sürülürken, Çukurova CHP'de çatlak seslerin yükselmeye başladığı bildirildi.

TELEFONDA TARTIŞMA
Hz. Muhammed hakkında çirkin sözlerle dolu bir paylaşımda bulunan CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Avukat Ali Aydoğan'ın ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından CHP'li meclis üyeleri Vahap Çolak ile Avukat Mehmet Müftüoğlu'nun da uzlaşmaz tavırları genel merkezin dikkatini çekti. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, retçi ikilinin bu tutumlarının partiye zarar verdiği gerekçesiyle ifadesine başvurulmasını istedi. İl Başkanı Gökhan Yağ, durumu bildirmek için Vahap Çolak ile görüştü. İl başkanı ile telefonla sert bir üslupla tartıştığı iddia edilen Vahap Çolak'ın ifade vermeye gelmeyeceğini bildirdiği öne sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da çatlak sesler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN