Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kim sahtekâr belli oluyor'

Giriş Tarihi: 14.10.2015
'Kim sahtekâr belli oluyor'

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, gerçek Ali Kiper'in kim olduğunu açıklayarak tartışmalara son noktayı koydu, "Kim sahtekâr şimdi belli oldu" dedi

Adana'da bir süre önce MHP'den istifa ederek 150 kişi ile birlikte AK Parti'ye geçen Ali Kiper ile başlayan "sahtekâr" tartışmalarına son noktayı AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Ali Sorar koydu. AK Parti'ye geçen Ali Kiper'in kimliğini ve TC'sini açıklayan Sorar, "Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün il başkanı gibi hareket ederek partimize geçen kişinin peşine düşmesine anlam veremedim. Acaba 'hem belediye hem teşkilat benden sorulur' mu diyor? Ancak Sayın Sözlü hafiyelik yaparken yanlış kişiyi araştırmış. Partimize geçen Ali Kiper'in TC'si ile kendilerinin araştırdığı ve TC'sini yayınladığı kişi çok farklı. Kim sahtekâr ortaya çıktı" dedi.

İNTERNET ÇIKTISINI YAYINLADI
Bilindiği gibi bir süre önce 150 kişi ile birlikte MHP'den istifa edip AK Parti'ye katılan Ali Kiper'in rozetini Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı takmıştı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hafiye gibi araştırma yaparak AK Parti'ye geçen Ali Kiper'in 2007 yılından beri partiye kayıtlı olduğunu ortaya çıkardığını iddia ederek, "Sahtekarlar. 150 kişi ile MHP'den istifa edip AKP'ye geçtiği ilan edilen Ali Kiper 2007 yılından beri parti üyesi çıktı" diye bir tweet attı. Sözlü, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı internet sitesindeki Siyasi Parti Üyelik Sorgulama bölümünde yaptığı araştırmada Ali Kiper'in AK Parti üyesi olduğu gösteren çıktıyı da yayınladı.

TOKAT GİBİ YANIT GELDİ

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu bu titiz araştırmanın üzerine hemen "Hüseyin Sözlü araştırdı, sahtekârlık ortaya çıktı" başlıklı bir bülten yayınladı. MHP İl Başkanı Yusuf Baş da Sözlü'den sonra yayınladığı bültende, "AKP'nin sahte üye kaydı belgelendi. Gerçekten acınacak hallere düştüler. Bu tam bir rezillik. Halkın içine nasıl çıkacaklar merak ediyorum. Bizi kandıramadılar ama basını ve halkı kandırdıklarını sanıyorlar. Nitekim, sahtekarlık demiştik; bu tespitimiz resmi olarak ortaya çıktı" dedi. Bu açıklamaların hemen ardandın AK Parti İl Sekreteri Ali Sorar'dan, MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı ile İl Başkanı'nın açıklamalarını çürüten tokat gibi yanıt geldi. Yazılı bir açıklama yapan Ali Sorar, "Öncelikle sahtekâr sözünü sahibine iade ediyorum. Partimize olankatılımlar, birilerinin moralini fena halde bozmuş olmalı" diye konuştu.

İŞTE GERÇEK ALİ KİPER

Adana'da Ali Kiper tartışması MHP ile AK Parti'yi karşı karşıya getirdi. MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katılan 150 kişilik grup adına parti rozeti takan Ali Kiper'in 2007 yılından beri partiye üye olduğunu iddia eden Hüseyin Sözlü'nün sözleri balon çıktı. AK Parti İl Sekreteri Ali Sorar, partiye katılan Ali Kiper'in kimlik belgesini yayınladı. Sözlü'nün araştırdığı Ali Kiper'in AK Parti'ye katılan kişi olmadığı ortaya çıkmış oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kim sahtekâr belli oluyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN