Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afişleri ağaçlara çiviyle çaktılar

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Afişleri ağaçlara çiviyle çaktılar

CHP Mersin Milletvekili Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'Kirliliğe yol açmayın' uyarısına rağmen çöp kutularından elektrik panolara kadar her yere afiş yapıştırdı

CHP Mersin 4. Sıra Adayı Serdal Kuyucuoğlu, yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesinde tanıtımını yapmak için dur durak bilmiyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylara yaptığı "Seçim çalışmaları yaparken görüntü kirliliği yaratmayın" şeklindeki uyarıyı dikkate almayan Kuyucuoğlu'nun afişleri çöp kutularından elektrik panosuna, otobüs duraklarından beton direklere, yön levhalarından trafolara varıncaya kadar boş bulunan her yere yapıştırıldı. Bununla yetinilmedi, CHP'li aday Kuyucuoğlu'nun afişleri yol kenarındaki ağaçlara da çivi ile çakıldı.

MECLİS'TE YERİ OLMAZ

Kentin dört bir yanının CHP'li adayın afişleri ile donatılması Mersin halkının tepkisine neden oldu. Çevreye saygısı olmayan, görüntü kirliliği yaratan bir adayın Mersin'i temsil edemeyeceğini öne süren vatandaşlar, "Hangi siyasi partiden olursa olsun eğer bir insan yaşadığı kentin dokusuna saygı göstermiyorsa hangi yüzle gelip bizden oy isteyecek? Her yeri afişle donatılması daha çok oy olmasını sağlamaz. Halka, çevreye saygısı olmayan bir adayın Meclis'te yeri olmaz. Vatandaşların yaşam alanlarını kirletenler mi, ağaçlara çivi çakanlar mı yönetecek bu ülkeyi?" diye sordu.

"HASSAS DAVRANIYORUZ"
CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, yapılan afişlemenin Serdal Kuyucuoğlu'nun bilgisi dışında gerçekleştirildiğini iddia etti. Özyiğit, "Konuyu Serdal Bey'e aktardık ve kendisini uyardık. Afişlerin büyük çoğunluğu kaldırıldı. Bu konuda hassas davranmaya çalışıyoruz" dedi. Kuyucuoğlu ise, afiş konusunu profesyonel bir ekibe verdiklerini ifade ederek, "Profesyonel ekip işe ticari bakıyor. Bu yüzden böyle bir sorunla karşılaştık. Farkına varınca firma ile anlaşmamızı sona erdirdik. Afişleme işini şimdi daha dikkatli yapıyoruz. Çevreye olan hassasiyetimiz devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afişleri ağaçlara çiviyle çaktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN