Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkusuz kadın gaspçılara direndi

Dükkanına gelen silahlı gaspçıları ekmek bıçağı ile kovalayan Hayriye Borazancı, "Zaten üç kuruş para kazanıyoruz. Onu da gaspçılara mı kaptıracaktım!" dedi

Korkusuz kadın gaspçılara direndi
Adana'da Hayriye Borazancı ile yeğeni Leyla İçan'ın çalıştırdığı tekel bayisine gelen silahlı ve kafalarında kask olan iki gaspçı neye uğradığını şaşırdı. Kafasına silah dayalı olmasına rağmen gaspçıların istediği parayı vermemek için direnen Hayriye Borazancı, "İçeri geldiler para istediler. Bir miktar verdim. Hepsini isteyince kan beynime sıçradı. Kafama silah dayamışlardı. Hiç korkmadım. Bıçağı çekip saldırdım. Korkup kaçtılar" dedi. İki gaspçı polis tarafından yakalandı ve tutuklandı.

"PARALARIN HEPSİNİ KOY"
Yeşilyurt Mahallesi'nde tekel bayi işleten Hayriye Borazancı ile yeğeni Leyla İçan sabah işyerini açtıktan sonra beklemeye başladı. Bu sırada kafasında kask olan silahlı iki kişi içeri girdi. Hayriye Borazancı'nın başına silah dayayan gaspçı kasadaki parayı istedi. Borazancı 200 lira parayı poşete koyup verdi. Ancak gaspçı genç az bulunca 'Paraların hepsini koy' diye bağırdı. Ekmek teknesinin sermayesini gaspçılara kaptırmak istemeyen cesur kadın bıçağını çekip iki gencin üzerine yürüdü.

"ÜÇ KURUŞ KAZANIYORUZ"
Neye uğradıklarını şaşıran gaspçılar motosikletle kaçtı. İki kadın hemen polise haber verdi. Olay yerine kısa sürede ulaşan ekipler kasklı iki kişiyi takibe aldı. Yaşanan kovalamaca sonrası yakalanan gaspçılar İsmail Kulaklı (27) ile Rıdvan Yıldız (25) tutuklandı. Kafasına iki tabanca dayanan Hayriye Borazancı, hiç korkmadığını belirterek, "Önce bir miktar para verdim. Az olduğunu hepsini vermemi söyledi. Ben de kasanın altında bulundurduğum bıçağı çekip kovaladım. Zaten üç kuruş kazanıyoruz. Onu da gaspçılara kaptıramazdım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkusuz kadın gaspçılara direndi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN