Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Sayın sürücü; sana ne demeli!

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Melih ABİ: Sayın sürücü; sana ne demeli!
Adana'dan Abidinpaşa Caddesi'nde esnaflık yapan bir okurumuz bize bir fotoğraf gönderdi ve tepkilerini dile getirdi. Aynen yayınlıyoruz.
Diyor ki; "Adana'nın en yoğun ve işlek caddelerinden birisidir Abidinpaşa. Hatta bu kentin ilk ticaret noktasıdır. Son zamanlarda fotoğraftaki manzaraya sıkça rastlamaya başladık. Zaten kaldırımlar dar, yol da öyle. Karşılıklı parklar ve toplu taşım araçlarının yoğunluğu yüzünden cadde nefes alamazken böyle kendini bilmez sürücüler yüzünden de hem yayalar, hem esnaflar resmen eziyet çekiyor. Plakasından yola çıkarak aracın kime ait olduğunu bulmak ve adını buradan deşifre etmek isterdim ancak belki araç sahibinin durumdan haberi yoktur diye yapmadım. Şimdi bunu yapan sürücüye ne demeli? Böyle araç park etmek hangi trafik kuralında var? Bu sürücü dağda mı yaşıyor? Eğer araç park etmenin kurallarını bilmiyorsa lütfen bir daha binmesin. Bu zihniyetli insanlar yüzünden şehirlerimiz çekilmez oldu. Söyleyecek çok şey var da… Okurlar duygularımı anlar."

Kaymakamlık önüne konulan kasise küçük bir takviye lazım

Tarsus'tan okurumuz, "Tarsus'ta Kaymakamlık binasının olduğu yerin önünde kasis var. Yalnız bu kasis yeni asfalt olması nedeniyle sürücülerin görebilmesi için en az 50 metre uzaktan görülecek bir uyarı levhasıyla haber verilmeli. Ayrıca "Dikkat kasis var" gibi ibare bulunması lazım. Sürücüler Mersin Caddesi'nde Makam mevkiinden gelirken o hızla bu kasisi fark etmeden geçtiğinde hem araçlar zarar görüyor, hem de o an araç içinde oturan kişiler hoplayıp zıplıyor. Bu basit ama önemli tedbirin alınması şart" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sayın sürücü; sana ne demeli!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN