Müftü Çelik: Camiler kimseyi reddetmez

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Müftü Çelik: Camiler kimseyi reddetmez
Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik basın toplantısı düzenledi. Çelik, "Camiler kimseyi reddetmez herkese açıktır. Tarihte camiler bu anlayışla inşa edilmiştir" dedi. Gaziantep Müftülük binasında düzenlenen toplantıya Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, müftü yardımcıları ve basın mensupları katıldı. Gaziantep Müftüsü Çelik Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yılki temasının "Cami ve Namazla Arınma" olduğunu söyledi.

ÇOCUKLARA ÖZEL ÇALIŞMALAR
Özellikle çocukların camileri benimsemeleri gerektiğini vurgulayan Müftü Çelik, çocuklara camileri daha cazip hale getirmek için özel şadırvanların ve lavaboların yapılacağını belirtti. Camilerdeki imamların aldıkları sertifika sonucu 4-6 yaş arasındaki çocuklara camilerde okul öncesi eğitim verebileceklerini söyleyen Çelik, çocukların artık camilerde hem okul öncesi eğitim alıp hem de temel dini bilgileri öğreneceklerini açıkladı.

İNSANLIĞI KUCAKLIYOR

Camilerin insan farkı gözetmeksizin tüm insanlığı kucaklayan mabetler olduğunu dile getiren Çelik, "Cami 'insan toparlayan' demektir. Dolayısıyla camiler kimseyi reddetmez herkese kapıları açıktır. Tarihte camiler bu anlayışla inşa edilmiştir" dedi. Çelik, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan kutsal mekanların kalplere Allah, peygamber, vatan ve millet sevgisi aşıladığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müftü Çelik: Camiler kimseyi reddetmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN