Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye değil burası Adana

Toros Caddesi'nde bir türlü bitmeyen yenileme çalışması vatandaşı çileden çıkardı. Önceki gün, su borusunun patlaması sonucu cadde sular altında kaldı

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Suriye değil burası Adana
Adana'nın Toros Caddesi'ndeki esnafın dilinden bugünlerde "Artık göl manzaralı bir caddemiz var" sözü düşmez oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ancak bitmek bilmeyen yenileme çalışmaları sırasında patlayan su borusundan akan sulan caddeyi göle çevirdi. Aylardır tozdan, topraktan çektikleri çileye şimdi de çamur eklendiğini belirten Toros Caddesi esnafı ve sakinleri, "Adana'nın göbeğinde yaşıyoruz ama çektiğimiz çileyi dünyanın en geri kalmış ülkesindeki şehirler çekmiyor. Yeter artık. Allah'tan korkun. Bir yetkili çıkıp derdimizle ilgilensin lütfen" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin Toros Caddesi'ndeki yenileme çalışmaları Temmuz ayında başladı. Esnafları ve o bölgede yaşayan sakinlerinin sevinci kısa sürdü. Ağır aksak giden ve bir türlü bitmek bilmeyen çalışmalar resmen eziyete dönüştü. Özellikle bunaltıcı Adana sıcaklarının yaşandığı o günlerde kalkan tozlar, caddenin bomba düşmüş gibi olan görüntüsü insanların psikolojisini bozdu. Kaplumbağa hızı ile devam eden çalışmalar yüzünden iş yapamaz hale gelen esnaflar, Büyükşehir Belediyesi'ne veryansın etti, Başkan Hüseyin Sözlü'yü göreve davet etti.

ACEMİCE ÇALIŞMA

Bölge halkının tepkisini çeken bir diğer nokta ise işin acemice ve üstünkörü yapılması oldu. Gelişigüzel ve hiçbir denetimden geçmeden yapılan kaldırımların eskisinden daha kötü bir halde olduğunu öne süren bölge yaşayanları, çalışanların iş bilmez olduğunu iddia etti. Önceki gün kepçeyle yapılan çalışma sırasında su borusunun patlatılması ve ortalığın göle dönmesi, mahalle sakinlerinin iddialarını kanıtlamış oldu. Vatandaşlar, "Allah Büyükşehir'den razı olsun. Sayesinde göl manzaralı işyerlerimiz, evlerimiz oldu. Artık tatile gitmeye gerek yok. Caddede balık avlarız" diye konuştu.

VATANDAŞLA ALAY MI EDİYORLAR?
Toros Caddesi esnaf ve sakinleri, aylardır bitmek bilmeyen çalışmalardan bıkmış durumda. Yaşadıkları eziyet yetmiyormuş gibi bir de Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü imzalı "Yeni yolunuz hayırlı olsun" yazılı bir levha konulduğunu ve kendileriyle adeta dalga geçildiğini belirten vatandaşlar, "Seçimler yaklaşıyor. Bu çektiğimiz eziyetin hesabını sandıkta soracağız" dedi.

BOMBA DÜŞMÜŞ GİBİ

Toros Caddesi'nin bugünkü halini görenler, "Burası Suriye'den farksız olmuş. Sanki bomba düşmüş gibi her yer delik deşik. Yapıldığı söyleyen kaldırımlar daha teslim edilmeden bozulmuş durumda. Tozdan nefes alamıyoruz" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye değil burası Adana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN