Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cenaze arabasında paçavranın işi ne?

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Cenaze arabasında paçavranın işi ne?

Bombalı saldırıda ölenlerin Adana'daki cenaze töreninde CHP'li Seyhan Belediyesi'nin cenaze araçlarının terör örgütü PKK'nın paçavraları ile donatılmasına tepkiler büyüyor

Başkent Ankara'da 10 Ekim günü yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden 102 kişiden Dilan Sarıkaya ile Erhan Avcı'nın cenazeleri için İstasyon Meydanı'nda düzenlenen ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksakdağ, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, Tunus Halk Cephesi sözcüsü Hama Hammami'nin de katıldığı törende, CHP'li Seyhan Belediyesi'nin cenaze araçlarının kanlı terör örgütünün paçavraları ile donatılmasına tepkiler giderek büyüyor.

KABUL EDİLEMEZ BİR OLAY

Tören alanına gelen CHP'li Seyhan Belediyesi'nin temin ettiği cenaze araçlarına kanlı terör örgütünün kullandığı paçavralar asıldı. Kentin ortasından mezarlığa kadar giden cenaze araçlarına halk büyük tepki gösterdi. Emniyet birimleri, olası bir olaya meydan vermemek için topluluğa müdahale etmezken, terör örgütü uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksakdağ'ın kışkırtıcı ve hükümet aleyhtarı konuşmaları ise tepkiyle karşılandı. Adanalılar, "Vatan evlatları sınırda, dağlarda, Güneydoğu'da PKK ile savaşırken, Türkiye'nin en büyük kentlerinden biri olan Adana'nın göbeğinde terör örgütünün propagandasını yapmak, buna ön ayak olmak kabul edilecek bir şey değil" dedi.

KARALAR: DERHAL İNDİRİLDİ

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara katliamda yaşamını kaybeden Adanalıların cenazesinin getirilme için başkente gönderdiği cenaze araçlarına PKK'yı temsil eden paçavraların asılmasına halktan gelen büyük tepki üzerine bir açıklama yapmış, "Tamamen insani duygularla cenazelerin nakli amacıyla tahsis edilen araçlara terör örgütü mensupları tarafından PKK bayrağının asılması kabul edilemez. Kimse bizim vatanseverliğimizi sorgulamaya kalkışmasın. O bayraklar derhal indirilmiştir" demişti ancak törende çekilen fotoğraflar Başkan Karalar'ı yalanlıyordu.

POLİSLERİN ÜZERİNE ATTI
Terör örgütünün uzantısı HDP tarafından organize edilen ve cenaze töreninden çok parti mitingine dönüştürülen açık hava toplantısında emniyet birimlerine haber verilmemiş, güvenlik tedbiri istenmemişti. İstasyon Meydanı'nda kalabalığın toplandığı esnada alanda bulunan şüpheli bir pakete bomba imha uzmanı beklenmeden CHP'li Seyhan Belediyesi'nde çalıştığı belirtilen taşeron işçilerden S.A. tekme atmış, etrafa dağılan paketteki parçaları da olayı izleyen polislerin üzerine fırlatmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cenaze arabasında paçavranın işi ne?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN