Elvan verdiği sözleri tutuyor

Aday gösterildiği Mersin'de birbiri ardına müjdeler veren eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, şimdiden icraatlara başladı

Giriş Tarihi: 22.10.2015
Elvan verdiği sözleri tutuyor
Mersin, 20 günde birçok sorunu çözen ve her geçen gün yeni projeler açıklayan eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'dan müjde üstüne müjde alıyor. Çukurova Bölgesel Havalimanı'na ait ihale sürecinin yeniden başlamasında önemli rol oynayan Elvan, Mersin'e çağ atlatmak, kenti dünya ile Akdeniz'in ve en önemli lojistik, turizm ve ticaret merkezlerinden birisi haline getirmek istiyor.

HAVALİMANI İHALESİ

Mersin'e ayak basar basmaz Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili yeniden ihaleye çıkılacağı sözünü veren Elvan, verdiği sözü tuttu. 19 Ekim itibariyle bölgesel havalimanı için ihale ilanına çıkıldığını bildiren Elvan, karayolları konusunda da önemli çalışmalara imza attı. Mersinlilerin en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen Liman ve Hal Kavşakları konusuyla yakından ilgilenen Elvan'ın girişimleri sonucunda, Büyükşehir Belediyesi yol ağında bulunan Otoyol Serbest Bağlantı Kolu ile Ahmet Taner Kışlalı Köprüsü arasındaki kesim karayolları ağına alındı.

ACELE KAMULAŞTIRMA

Tarihi dokusuyla dikkat çeken Tarsus'ta turizm altyapısını güçlendirmek için de harekete geçen Elvan, Turizm Yolu'nda acele kamulaştırma kararı alınması için büyük çaba gösterdi. Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan teklif kabul edildi. Yolun 2016 yılı için tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor. Tarsus-Çamlıyayla yolundaki çalışmaların hız kazanmasını da sağlayan Elvan, iki ilçeyi yakınlaştıracak yolun 2017'de hizmete gireceğini bildirdi. MTOSB'nin otoyola bağlantısı sorununa da el atan Elvan'ın girişimleriyle, söz konusu yolun yapımına 2016 yılında başlanacak.

PROJELER HIZLANDI

Projelerde işleyişi hızlandıran Elvan, Mut-Silifke bölünmüş yolu için hazırlanan projeyi açıkladı. 10 tünel ve 10 viyadük ile ulaşımda konforu artıracak bölünmüş yol çalışması için kollar sıvandı. Elvan'ın verdiği sözün üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen projenin ihalesine çıkıldı. Mersin'i Antalya'ya bağlayan Akdeniz Sahil Yolu'nda Elvan'ın girişimleri ile yeni kesimlerin ihalesine çıkıldı. Aydıncık-Bozyazı ve Anamur-Kaledran arasındaki bölünmüş yolların ihalesi kısa bir süre içinde yapılacak. Proje kapsamında Aydıncık şehir geçişi yenilenerek, bölünmüş olarak projelendirilmeye başlanan Mersin-Gözne yolu için ihaleye çıkılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elvan verdiği sözleri tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN