Paçavralara soruşturma

CHP'li Seyhan Belediyesi'nin cenaze araçlarına terör örgütünün paçavralarının asılması ve cenaze töreninde yapılan Türkiye Cumhuriyeti aleyhtarı konuşmalar için soruşturma başlatıldı

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Paçavralara soruşturma
Başkent Ankara'da 10 Ekim günü yaşanan bombalı saldırıda can veren Dilan Sarıkaya ve Erhan Avcı ile Adana'da başından vurularak ölen 3,5 yaşındaki Terviz Dora'nın cenaze töreninde CHP'li Seyhan Belediyesi'ne ait cenaze araçlarına kanlı terör örgütünün paçavralarının asılması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin aşağılanması olaylarının yaşandığı gerekçesiyle emniyet ve adli merciler tarafından soruşturma başlatıldı. Olayın failleri TCK'nın 301/2 maddesi gereğinde 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

HABER VERİLMEDİ
İstasyon Meydanı'nda düzenlenen ve terör örgütü uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksakdağ, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, Tunus Halk Cephesi sözcüsü Hamma Hammami'nin de katıldığı törende CHP'li Seyhan Belediyesi'nin cenaze araçlarının kanlı terör örgütünün paçavraları ile donatılmasına Adana halkı büyük tepki göstermişti. Terör örgütünün uzantısı HDP tarafından organize edilen ve cenaze töreninden çok parti mitingine dönüştürülen açık hava toplantısında emniyet birimlerine haber verilmemiş, güvenlik tedbiri istenmemişti.

OLAY KABUL EDİLEMEZ

Kentin ortasından mezarlığa kadar giden terör örgütü paçavralarının asılı olduğu cenaze araçlarını gören Adanalılar, "Vatan evlatları sınırda, dağlarda, Güneydoğu'da PKK ile savaşırken, Türkiye'nin en büyük kentlerinden biri olan Adana'nın göbeğinde terör örgütünün propagandasının yapılması, buna ön ayak olunması kabul edilecek bir şey değil" diye tepkisini göstermişti. Olay SABAH Güney'de "PKK ile CHP omuz omuza" başlığı ile duyuruldu. Haberimizin ardından telaşa kapılan Seyhan Belediyesi, cenaze araçlarına asılan paçavralarla ilgilerinin olmadığını belirten bir açıklama yaparken, bazı sendika ve sivil toplum örgütleri ise belediye binası önünde toplanarak, gazetemizi protesto etti, Başkan Zeydan Karalar'ın yanında olduklarını ifade eden konuşmalar yaptı.

2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Tüm bu gelişmelerin ardından kamu kurumuna ait cenaze aracına kanlı terör örgütünün paçavralarının asılması, cenazede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin aşağılanması suçlarının işlendiği gerekçesiyle çok yönlü bir soruşturma başlatıldı. Adli ve emniyet birimlerince başlatılan soruşturmada faillerin TCK'nın 301/2 maddesi gereğince 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacakları bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paçavralara soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN