ASKİ'nin ilgisizliği aileyi perişan etti

Adanalı Şekeroğlu ailesi, hiçbir şeyden çekmedi ASKİ'den çektiği kadar. ASKİ'nin 21 Eylül'den bu yana sokaktaki rögarı açmaması yüzünden Şekeroğlu ailesi yıkanmak için akrabalarına gidiyor

Giriş Tarihi: 25.10.2015
ASKİ'nin ilgisizliği aileyi perişan etti
Adana'da 21 Eylül tarihinde meydana gelen ve kent yaşamını felç eden sağanak yağmurda evleri su altında kalan ve sokaktaki rögarın tıkanmasıyla musluklarını bile açamaz hale gelen Şekeroğlu ailesi, bir aydır sorunu gidermeyen ASKİ'ye ateş püskürüyor. ASKİ yetkililerini defalarca aradıkları ancak bugüne kadar hiçbir olumlu sonuç alamadıklarını dile getiren Ali Şekeroğlu, "Evimizde banyo yapamıyoruz. Çeşmeyi açtığımız an rögar tıkalı olduğu için sular evin içine doluyor" diyor.

BİR AY GEÇTİ ÇÖZEMEDİLER

Seyhan Havuzlubahçe Mahallesi 15075 Sokak'ta ailesiyle birlikte yaşayan Ali Şekeroğlu'nun evi, 21 Eylül tarihindeki sağanak yağmurda su altında kaldı. Şekeroğlu'nun evinin önündeki rögar da yağış nedeniyle tıkandı. Kanalizasyonu geri taşan Ali Şekeroğlu, ASKİ'yi arayarak durumu anlattı. Adrese gelen ASKİ yetkilileri "En kısa sürede çözeceğiz" dedikten sonra oradan ayrıldılar. Ancak aradan bir ay geçmesine rağmen sorun çözülmedi.

KOKUDAN YATAMIYORUZ

Perişan olduklarını anlatan Ali Şekeroğlu, "185 nolu çağrı merkezini arıyorum, geleceklerini söylüyorlar ama gelmiyorlar. Kendi imkanlarımla yaptırmak istiyorum ama maddi durumunun olmadığı için yaptıramıyorum. Evimizde çeşmeleri açamıyoruz. Ne banyo yapabiliyoruz ne bulaşıklarımızı yıkayabiliyoruz. Çeşmeyi açtığımız an sular evimize doluyor. Pis kokulardan dolayı evimizde bile yatamıyoruz. Yağmurlar başladığı zaman durumumuz çök kötü olacak. Yetkililer bur sorunumuzu çözsün" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ'nin ilgisizliği aileyi perişan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN