Heyecanı olanların kafasına vuruluyor

Giriş Tarihi: 26.10.2015
Heyecanı olanların kafasına vuruluyor
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, katıldığı bir televizyon programında seçim öncesi yaşanan ve 'gizli kriz' olarak nitelendirilen ekonomik durgunluk, genel seçim, Adana'nın hedefi başta olmak üzere çeşitli konularda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kendisinin 3,5 yıldır Çukurova GİAD başkanlığını yaptığını hatırlatan Sakarya, ilk göreve geldiği günkü heyecanının azaldığını kaydetti. Sakarya, Adana'nın yönetiminde söz sahibi olanlara, "Kenti için bir şeyler yapmaya çalışan insanların heyecanlarını kaybettirmeyin" çağrısı yaptı.

ÜMİDİMİ KIRDILAR
Adana'nın son 20 yılında kentte heyecan yaratacak bir şeylerin konuşulmadığından da yakınan Sakarya, şöyle konuştu: "Kentte heyecan yok. Heyecanı olanlar da kafasına vurularak, umutsuzluğa kaptırılarak kaybediliyor. Ben 3,5 yıldır Çukurova GİAD'ın başkanıyım. İlk göreve geldiğim gündeki heyecanımı, konuşmalarımı herkes biliyor. Yaptığımız basın bültenleri, televizyonlardaki açıklamalarımız, projelerimiz, çalışmalarımız. Nereye gitti bütün bunlar? Heyecanımız nerede? Heyecanımız dindi biraz, baskılandı. Bugün 3,5 sene öncekine göre konuşurken daha esnek konuşmaya çalışıyorum. Çünkü, içimdeki ümidin bir miktarını kırdılar."

HENÜZ BİR ŞEY ÇIKMADI
Adana'nın genelinde durumun aynı olduğunu belirten Ömer Faruk Sakarya, "Ben genç bir işadamıyım. Heyecanlıyım, beklentilerim var. 2012'de 'Dünya kenti Adana' diye konuşmaya başladık. 2014'teki yerel seçimlerde tüm belediye başkan adaylarının dilinde bu söylem vardı. Niye bunu söyledik? Çünkü, bu kentin gençleri, bu kentin vatandaşları, bu kentte yaşayanlar dünya kenti Adana istiyor. Projeler ürettik, yarışmalar yaptık, oraya sunduk, buraya sunduk. Bazı belediye başkanlarımız bizim Hayalimdeki Adana Yarışması'ndaki projeleri aldılar, uygulamaya koymak istediler, daha henüz ortalığa bir şey çıkmadı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Heyecanı olanların kafasına vuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN