Kardeşliğimizi kimse bozamaz

Giriş Tarihi: 26.10.2015
Kardeşliğimizi kimse bozamaz

Mersin'de Diyarbakırlılar Derneği'ni ziyaret eden eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türk ve Kürt kardeşliğini bozmak isteyenlere izin vermeyeceklerini söyledi

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, çözüm sürecinden rahatsız olanların ülkeyi yangın yerine çevirmeye çalıştıklarını vurguladı. seçim çalışmalarını sürdürdüğü Mersin'de Diyarbakırlılar Derneği'ni ziyaret eden Lütfi Elvan, "Ülkemiz üzerinde oyun oynamak, kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Bugüne kadar buna izin vermedik, bundan sonrada vermeyeceğiz" dedi.

RAHATSIZ OLDULAR

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Elvan, "2002'den beri uygulamaya başladığımız ve Kürt vatandaşlarımızı da kapsayan reform politikaları, Türkiye'nin önünü açtı. Demokratikleşme reformunu yapmayıp sadece ekonomik büyümeyi hedefleseydik, bu gelişmeyi sağlayamazdık. Demokratikleşme ve ekonomik reformlar, birleştirilmesi gereken hususlardır. AK Parti olarak biz bunları yaptık. Konuşulamayan konuları konuşur hale getirtirdik. Geçmişte uygulanan inkar ve asimilasyon politikalarına son verdik. Ancak bundan rahatsız olanlar oldu" diye konuştu.

GELİŞMEYİ İSTEMİYORLAR

Doğuda yaşayanların rahata ermesini istemeyenlerin olduğuna dikkat çeken Elvan, şöyle devam etti: "Bölge halkımızın gelişmesini istemeyen kesimler oldu. 11 Temmuz tarihinde Kandil'den gelen 'Artık çatışmasızlık dönemi bitmiştir. Silahlı ayaklanma dönemi başlamıştır' şeklindeki açıklama, halkı savaşa ve ayaklanmaya davet eden bir açıklamadır. 14 Temmuz'da yapılan bir başka açıklamanın ardından saldırılar başlıyor. Kamyonları, TIR'ları, ambulansları yaktılar. TIR'ı yakılan da öldürülen de işinden ve aşından olan da Kürt vatandaşlarımız. Kürt vatandaşımız hizmet almasın istiyorlar. Böylelikle AK Parti'yi kötülemek istiyorlar. Böyle bir anlayışı nasıl kabul edebiliriz?"

TEK GÜÇ AK PARTI

Yaşanan süreçte tüm kesimlerin samimi olmalarını gerektiğini ifade eden Elvan, "Biz hizmete hazırız ancak Güneydoğu'da bulunan 200 üzerinde şantiyemizin neredeyse hepsi kapalı. İş yapan müteahhitlerin araçları yakılıyor. Samimi olalım. AK Parti öncesinde Biz vesayetten şikayet ediyorduk. 'Bizim üzerimizde baskı ve vesayet var' demiyor muyduk? Diyorduk. Bugünkü vesayet nedir peki? Böyle bir vesayeti kabul edemeyiz. Herkes milletin tercihine saygı duymak zorundadır. Korkmayacağız. Bu mücadele devam edecek ve Kürt kardeşlerimiz huzura erecek. Kürt vatandaşlarımızın sosyal huzurunu sağlayacak tek bir güç var. O da AK Parti'dir" şeklinde konuştu.

ZARAR GELSİN İSTEMEYİZ

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Elvan, insanları birbirine düşürmeye çalışanların var olduğunun altını çizerek, "Biz yüzyıllarca beraber yaşadık. Bizi diğer ülkelerle karıştırmasınlar. Beraber olursak bundan güç doğar, daha da büyürüz. Ülkemiz üzerinde oyun oynamak, kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Bugüne kadar buna izin vermedik, bundan sonrada vermeyeceğiz. Toplum içerisinde vesayet oluşturmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Hiçbirinden korkumuz yok. Kürt kardeşlerimizin kılına dahi zarar gelmesini istemeyiz 1 Kasım'da birlikte huzura kavuşacağız. Huzurun olmadığı yerde istikrar olmaz. Yatırım olmaz istihdam olmaz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşliğimizi kimse bozamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN