Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Siyasi ahlaktan yoksun başkan'

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü sert dille eleştiren AK Parti Adana İl başkanı Fikret Yeni, "Ey Sözlü, manevi değerlerimize dil uzatacağına işini yap işini" dedi

Giriş Tarihi: 26.10.2015
'Siyasi ahlaktan yoksun başkan'
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, partisinin Başbakan Ahmet Davutoğlu için düzenlediği mitingde Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye yüklendi. İstasyon Meydanı'nı dolduran binlerce Adanalıya seslenen İl Başkanı Yeni, Başkan Sözlü'yü "siyasi ahlaktan yoksun" olmakla suçlayarak, "Başkan Hüseyin Sözlü 2 yıldır hizmetleriyle değil konuşmalarıyla gündemde. 2 yıldır hiç hizmet etmeyen bir başkanın bundan sonra da hizmet etmeyeceğini anladık" dedi.

SLOGAN ATTI

Başkan Sözlü'nün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin izinde yürüdüğünü belirten Yeni, "Adana'nın her türlü sorununa kayıtsız kalan, sadece medya siyaseti yapmaya çalışan ve maalesef siyasi ahlaktan da yoksun bir belediye başkanına sahibiz. Bu şehir, Sözlü'ye emaneten vermiş olduğu, belediye başkanlığı görevinin yerine getirilmesini bekliyor" diye konuştu. Başkan Yeni'nin sözleri alanı dolduran kalabalık tarafından "Vur vur inlesin Sözlü dinlesin" sloganlarıyla kesildi.

ADANA VENEDİK GİBİ

Adana'da düzenlenecek olan rakı festivaline değinen Yeni, Başkan Sözlü'yü bu konuda da sert eleştirdi. "Sen halkın parasını rakı festivallerine harcayacağına, hizmet için harca. O para milletin, milletin" diyen İl Başkanı Fikret Yeni şöyle konuştu: "Devletimiz sana parayı halka hizmet götür diye gönderiyor. En küçük yağmur yağdığında Adana Venedik gibi sandallarla gezecek hale geliyor. Yollar köstebek çukuru gibi. Trafik keşmekeş. Ey Sözlü, iş yap biraz iş. Köye su götür, telefon götür"

YENİ: SEN İŞİNİ YAP SÖZLÜ İŞİNİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü sert bir dille eleştiren AK Parti Adana İl Başkanı Yeni, "Ey Sözlü sen işini yap. Bu milletin gönlünde taht kurmuş, bu milletin manevi değerlerinden İskipli Atıf Hoca gibi manevi değerlerine dil uzatma. Sana yakışan üslupla konuş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Siyasi ahlaktan yoksun başkan'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN