Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet coşkusu

Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına her yaştan ve her kesiminden büyük ilgi vardı

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Cumhuriyet coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi bölgemizde de büyük bir coşku içinde kutlandı. Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye Kahramanmaraş ve Gaziantep'teki törenlere toplumun bütün kesimlerinden katılım oldu. Tören geçişlerinde de askeri birliklerden okullara, belediyelerden kamu kurumlarına, motosiklet kulüplerinden izcilere kadar değişik kurum ve gruplar yer aldı. Adana'da Uğur Mumcu Meydanı'ndaki törene, büyük bölümü çocuklar ve kadınlardan oluşan binlerce vatandaş katıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük, "Cumhuriyet Bayramı, birlik ve beraberliğimize kasteden odakların hain emellerinin asla gerçekleşmeyeceğini yüksek sesle haykırdığımız şu günlerde, ortak paydamız, milli beraberlik ve kardeşlik duygularımızdır" dedi. Gaziantep'teki törenler kamil Ocak Spor Salonu'nda yapıldı. Vali Ali Yerlikaya, Cumhuriyet'i yaşatmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi. Mersin'de Cumhuriyet Alanı'ndaki kutlama törenleri görülmeye değerdi. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan'ın da yer aldığı törende konuşan Vali Özdemir Çakacak, Cumhuriyet'in sonsuza dek yaşayacağını vurguladı. Hatay Valisi Ercan Topaca'nın tebrikleri kabul etmesinin ardından Atatürk Caddesi'nde düzenlenen tören çok coşkuluydu. Kahramanmaraş'taki tören, Trabzon Bulvarı'nda yapıldı.

ADANA FİNAL OKULLARI'NDA BAYRAM COŞKUSU
Adana'da Cumhuriyet Bayramı, Final Okulları'nda da coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin hazırladıkları programlarda hem neşeli, hem de duygu dolu anlar yaşandı. Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, "Şunu biliyoruz ki bu ülke sloganla korunmaz, değerlerimizi özümseyerek, sahip çıkarak korunur" dedi. Tören, halk oyunları ve dans gösterileri, oratoryo ve davul şov, piyano dinletisi, korodan marşlar ve şiir dinletisiyle devam etti.

GÜNDOĞDU'DA ORATORYO
Adana Gündoğdu Koleji'ndeki kutlamalarda, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin katılımıyla coşkulu geçti. Okulun her yerinin Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslendiği kutlamada, öğretmenlerin konuşmalarının ardından şiirler okundu. Daha sonra sahneye önce üzerlerinde Atatürk baskılı tişörtler giyen öğrenciler geldi ve "Mustafa Kemal Türküsü" adlı oratoryuyu seslendirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN