Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü'nün yaptığı maket belediyecilik

Adana Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'ye böyle yüklendi

Giriş Tarihi: 31.10.2015
Sözlü'nün yaptığı maket belediyecilik
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, seçim vaatlerinden hiçbirini gerçekleştirmediği halde yapmış gibi göstererek halkı kandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki göstererek, "Başkan Sözlü gazete ve televizyonlara verdiği reklamlarda göreve gelmeden önce vaat ettiği hizmetlerin hepsini yapmış gibi gösteriyor. İnsanların bu tür yalanlara karnı tok. 18 ay geçti ama Adana'ya doğru dürüst bir hizmet gelmedi. Bunların hepsi hayal ürünü. Bilgisayar simülasyonuna, maketçiliğe dayalı hizmet anlayışı Sözlü'nün yaptığı" dedi. Seyhan Nehri'nin 2 yakasını birleştirecek olan köprünün adını koymalarına karşın bir çivi dahi çakılmadığını vurgulayan Gülaçtı, "Daha ötesi meclis kararıyla köprü yapımı için 110 milyon liralık kredi bulundu. Ancak köprüyü yapamayacaklarını anlayınca 60 milyonunu yol yapımı tamiratlarında kullanılmak üzere bütçeye aktardılar. Göreve geldiği günden beri 'Seyhan'ın iki yakasını birleştireceğim' diye bir köprü hayaliyle yaşıyor. Bugüne kadar gördüğümüz sadece köprünün maketi. Daha da öteye gidemiyor. Çünkü Başkan Sözlü ancak konuşuyor, iş yapmıyor" diye konuştu.

ÇEVRE İLLER BİZDEN ÖNDE
İyi belediyecilik yapmanın yolları asfaltlamak, kaldırımları söküp, yeniden yapmak, festivaller düzenlemek olmadığını anımsatan Ozan Gülaçtı, İyi belediyecilik bu şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesine kattığınız değerlerle ölçülür. Lütfen biri çıksın, bu kentlinin yaşamına değer katacak bir çalışmayı, bir hizmeti göstersin bana. Maalesef yok. Çünkü MHP'li Hüseyin Sözlü sadece laf üretiyor. Ona buna tweet atıyor, devlet büyüklerine, İslam alimlerine saldırıyor. Başka da bir şey yapmıyor. Çevre illerin belediyelerine bakıyorsunuz bizden fersah fersah öndeler" şeklinde konuştu. Adana'nın trafik sorununun her geçen gün büyüdüğüne ve Başkan Sözlü'nün sorunun çözümü için proje üretemediğine dikkat çeken Gülaçtı şöyle konuştu: Yeni ulaşım master planını devreye sokup, Adana'nın geleceğini inşa etmeliler. Oysa bunlar şov peşinde günü kurtarmanın havasında. 'Ceğiz', 'cağız'la iş bitmiyor. Suyu ucuzlattıklarını söylüyorlar ama külliyen yalan. Ortada ucuzlayan bir su yok. Bir kişi çıkıp 'benim suyum ucuzladı' desin vallahi tebrik edeceğim. Suyu ucuzlatıp ardından zam bindiremezsiniz. Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanan illerden birisiyiz. Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketine de değinen Ozan Gülaçtı, "ASKİ bütün yaz yattı. Hiçbir iş yapmadı. Yağan ilk yağmurda Adana sular altında kaldı. Selden sonra Kanaköprü civarında çalışma yaptılar. Bu neden daha önce yapılmadı? Kentin her tarafı sökülmüş kaldırımlar yüzünden savaş alanı gibi. Bir türlü bitmek bilmeyen çalışmalar insanları isyan noktasına getirdi. Adana halkı sizden hizmet bekliyor" şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜME ENGEL
Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm konusunda hiçbir adım atmadığını ifade eden Gülaçtı, "Kentsel dönüşüm diyorlar. Neredeyse 2 yıl geçti. Büyükşehir'in yetkisindeki hemen başlayabileceği Sinanpaşa'ya dair hiçbir adım atılmadı. Yüreğir Belediyesi, 'ortak yapalım' dedi ama 'hayır biz yapacağız' diye vermediler. Çünkü Yüreğir Belediyesi yapar ama Büyükşehir Belediyesi yapamaz. Kendileri bir işi beceremiyorlar, yapanların da önünü tıkıyorlar. Yüreğir'in yaptığı Kışla projesi Adana'nın yüz akı. Vatandaşlar ilk başta bilmiyordu şimdi ikinci etaba girmek için birbirleriyle yarışıyor. Orası kentin gözbebeği olacak. Çünkü AK Partili belediyenin tüm düşüncesi halka hizmet. Karacaoğlan Mahallesi kentsel dönüşüm projesi meclisten onaylandı, şimdi işlemlere başlanıyor. Yani Yüreğir dönüşüyor, gelişiyor ama Büyükşehir'in Yüreğir'de kendi sorumluluk alanlarında kalan yerlerde en ufak bir çalışma yok" şeklinde konuştu.

ZABITANIN GÖREVİ AFİŞ ASMAK MI?
Büyükşehir Belediyesi zabıtasının MHP'li milletvekili adaylarının afişlerini asmakta kullanılmasının suç olduğunu belirten Ozan Gülaçtı, "ASKİ'nin kaynakları ve personeli kullanılarak seçim çalışması yapılıyor. ASKİ araçları ile korsan yayınlar dağıtılıyor. Bu paralar Adana halkının ödediği vergilerden ödeniyor. Halkın parasını MHP'li adaylar için kullanmak ne kadar doğru? Kamu kaynakları, kamu personeli MHP'li adayların emrinde çalışıyor. Büyükşehir resmen suç işliyor. Gün gelecek işlenen bu suçların hesabını devlet soracak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü'nün yaptığı maket belediyecilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN