Medeniyetler Korosu mest etti

Giriş Tarihi: 1.11.2015
Medeniyetler Korosu mest etti
Antakya Medeniyetler Korosu, Cumhuriyet Resepsiyonuna damgasını vurdu. Hatay Valiliği tarafından Ottoman Palace Otel'de düzenlenen resepsiyonda sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu Vali Ercan Topaca'dan da büyük övgü aldı. 3 semavi dinden ve 6 farklı medeniyete mensup kişilerden oluşan koro söylediği birbirinden güzel parçalarla davetlileri adeta mest etti.

İLAHİLER VE ŞARKILAR
Mini konserine ilahiler okuyarak başlayan koro askerlere bir sürpriz yaptı. Sahnede İzmir Marşı'nı okuyan Antakya Medeniyetler Korosu'na eşlik eden davetliler, marşın sonunda koroyu ayakta alkışladı. Konserin ilerleyen dakikalarında koronun en eski üyelerinden biri olan Meltem Bingöl, okuduğu bülbül kasidesi ile resepsiyona katılan davetlileri adeta büyüledi.

3 DİLDE SARI GELİN

Konserin sonuna geldikçe salondaki coşkuyu arttıran Medeniyetler Korosu ünlü Sarı Gelin türküsünü 3 dilde seslendirdi. Türkçe, Ermenice ve Azarice Sarı Gelin'i seslendiren Medeniyetler Korosu bir kez daha gönüllere taht kurarken, koro resepsiyondaki kısa konserini her zamanki gibi "Bir başkadır benim memleketim" şarkısını seslendirerek tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medeniyetler Korosu mest etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN